Tirana
heavy intensity rain
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
76 %
3.1kmh
75 %
Hën
11 °
Mar
11 °
Mër
11 °
Enj
15 °
Pre
17 °
E hënë, 27 Mars, 2023

TAG

gaz

Hungaria nënshkruan marrëveshje të re me Gazpromin rus, do marrë 5.8 milionë metra kub gaz në ditë

Hungaria nënshkroi një marrëveshje me Rusinë për furnizime shtesë me gaz, tha të mërkurën zëdhënësi i qeverisë Zoltan Kovacs. Marrëveshja do të dërgojë deri...

Rusia planifikon mbylljen tre ditore të furnizimit me gaz në Evropë

Furnizimi me gaz rus në Bashkimin Evropian duket se do të ndërpritet në fund të këtij muaji, pas një njoftimi se gazsjellësi Nord Stream...

Erdogan shtrëngon duart me Putin, arrihet marrëveshja: Turqia do të paguajë gazin e Rusisë me rubla

Presidenti turk, Rexhep Tajip Erdogan ka zhvilluar sot një vizitë zyrtare në Rusi, aty ku dhe është takuar me presidentin rus, Vladimir Putin. Dy liderët...

Gazpromi rus mbyll një tjetër turbinë, ulet në minimum furnizimi me gaz drejt Gjermanisë

Kompania ruse Gazprom ka vendosur të mbyllë një tjetër turbinë Siemens të furnizimit me gaz. Furnizimi me gaz përmes Nord Stream 1 nuk do t’i...

Tifozët boshnjakë përplasen me Policinë te “Air Albania”, përdoret gaz lotsjellës, pranë stadiumit dhe ambulanca (VIDEO)

Tifozët e ekipit të Zrinjskit të Bosnje Hercegovinës janë përplasur mbrëmjen e sotme me efektivët e Policisë së Shtetit, që janë në gatishmëri për...

BE plan emergjence në rast mungese të gazit

Në BE një plan emergjence për gazin do duhet të zbusë gjendjen e krizës. Megjithatë bëhet fjalë vetëm për rekomandim. Ndaj sulmit rus kundër...

Nord Stream 1 ndal furnizimin me gaz për Gjermaninë

Frika për ndërprerjen e plotë të gazit nga Rusia përfshin Gjermaninë. Nga e hëna mbyllet rubineti i gazit të gazsjellësit NordStream për shkak të...

Për herë të parë në historinë, BE bleu më shumë gaz nga SHBA-ja sesa nga Rusia

Bashkimi Evropian për herë të parë në historinë e tij importoi më shumë gaz natyror nga SHBA sesa përmes gazsjellësit rus. Lajmin e ka bërë...

Rusia: Nuk do të ndërpresim më furnizimet me gaz në Europë

Kremlini ka njoftuar se nuk pret që Gazprom të shkurtojë furnizimet me gaz për ndonjë klient tjetër evropian. Firma ruse e energjisë tashmë ka ndaluar...

Bisedë telefonike me Puti, Vuçiç tregon për çfarë ranë dakord: Do të nënshkruajmë kontratën e re 3-vjeçare për furnizimin e Serbisë me gazin rus

Presidenti serb Aleksandar Vuçiç  pas bisedës telefonike me Vladimir Putin tha se kishte rënë dakord për një kontratë të re trevjeçare për furnizimin me...

Lajmet e fundit