Tirana
clear sky
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
24 %
4.1kmh
0 %
Hën
4 °
Mar
6 °
Mër
7 °
Enj
8 °
Pre
9 °
E hënë, 6 Shkurt, 2023

TAG

gaz

Tërmeti shkatërrues në Turqi, shpërthen tubacioni i gazit natyror në Hatay

Një tërmet i fortë ka shkundur Turqinë dhe Sirinë orët e para të mëngjesit të sotëm. Tërmeti ka rrafshuar me dhjetra ndërtesa duke u marrë...

Italia nënshkruan marrëveshje miliarda dollarëshe për gazin me Libinë

Kompania shtetërore e energjisë në Itali, ENI, ka nënshkruar një marrëveshje prej 8 miliardë dollarësh me Korporatën Kombëtare të Naftës së Libisë për të...

Putini e ka humbur luftën e gazit me Gjermaninë

Rusia nuk mund të ushtrojë më presion ndaj gjermanëve me gazin. Edhe pa Gazpromin ata i kanë rezervat e mbushura dhe nuk tremben për...

Shpërthim në tubacionin e gazit të Lituanisë dhe Letonisë

Gazsjellësi që lidh Lituaninë dhe Letoninë u godit nga një shpërthim, të premten, më 13 janar, por nuk ka prova të menjëhershme për një...

“Kemi mundësi për të rifilluar dërgesat”, Rusia gati për të hapur rubinetin e gazit natyror në Evropë

Moska është e gatshme të rifillojë dërgesat e gazit natyror në Evropë përmes tubacionit Yamal. Lajmin e ka bërë me dije zëvendëskryeministri rus Alexander Novak...

Arrihet MARRËVESHJA, BE vendos një çmim TAVAN për gazin, ja me sa do të tregtohet

Ministrat e Energjisë së BE-së kanë arritur një marrëveshje për të kufizuar çmimet e gazit. Ata vendosën që gazi do të  tregtohet jo më...

Gjermania hap terminal për gaz të lëngshëm natyror

Kancelari gjerman, Olaf Scholz, e ka hapur të shtunën terminalin e parë të gazit të lëngshëm natyror në qytezën veriore, Vilhelmshaven. Ndërtimi i tij –...

Makina me gaz shpërthen në Tiranë, lëndohet shoferi, gruaja dhe dy fëmijët e mitur

Katër anëtarë të një familje kanë mbetur të plagosur lehtë mbrëmjen e sotme, pasi makina me të cilën ata udhëtonin ka shpërthyer në flakë,...

Vuçiç i kërkon Aliyev të lidhë Serbinë me gazsjellësin TAP

Presidenti i Azerbajxhanit, Ilham Aliyev ka zhvilluar një vizitë në Beograd, ku është takuar me presidentin serb Aleksandër Vuçiç dhe kanë nënshkruar disa marrëveshje. Gjatë...

Presidenti i Azerbajxhanit jep lajmin e mirë: Do dyfishohet kapaciteti TAP, gazi në Europë do kalojë përmes Shqipërisë

Presidenti i Azerbajxhanit, Ilham Aliyev ndodhet sot në një vizitë të parë në vendin tonë së bashku me një delegacion zyrtarësh të lartë. Gjatë...

Lajmet e fundit