Tirana
light rain
13.5 ° C
13.5 °
13.5 °
67 %
4.1kmh
40 %
Die
13 °
Hën
16 °
Mar
16 °
Mër
16 °
Enj
17 °
E diel, 4 Dhjetor, 2022

TAG

gaz lotsjelles

“Dështim i radhës”, Ngjela për protestën e PD-së: Nëse ka dhunë, do t’i çojnë në shtëpi më gaz lotsjellës

Avokati Spartak Ngjela komentoi protestën e 7 korrikut të paralajmëruar nga PD e Rithemelimit, duke thënë se do të jetë dështimi i radhës. Ai...

Mijëra francezë në protestë kundër ekstremistes Marine Le Pen, policia shpërndan turmën me gaz lotsjellës

Mijëra francezë kanë dalë në protesta në Paris kundër kandidates për Presidente, Marine Le Pen. Protestat nisën dje dhe vijuan edhe ditën e sotme, teksa...

“Ky nuk është një mesazh facebook-u”, Tifozat Kuq e Zi marrin përgjegjësinë për gazin lotsjellës në “Festën e Birrës”?

Gjatë performancës së Goran Bregoviç mbrëmjen e sotme në “Festën e Birrës” në Korçë është hedhur gaz lotsjellës, me qytetarët që janë shpërndarë menjëherë. Policia...

VIDEO/Hidhet GAZ LOTSJELLËS gjatë performancës së Bregoviç në “Festën e Birrës” në Korçë, qytetarët shpërndahen me shpejtësi

Gaz lotsjellës është hedhur gjatë performancës së Goran Bregoviç në “Festën e Birrës” në Korçë. Gazi është hedhur në një zonë të mbushur me spektatorë,...

Protestuesit e Hong-Kongut shpikin metodën, fikin gazin lotsjellës për 10 sekonda (Video)

Prej disa javësh mijëra qytetarë në Hong Kong vijojnë të mbushin rrugët në protestat masive anti-qeveritare. Ata janë përballur me dhunën...

Përplasje të forta në Shkodër, policia shpërndan protestuesit me gaz lotsjellës dhe sprai me piper (FOTO)

Ka filluar pak momente më parë marshimi i militantëve të PD në Shkodër. Vetëm pak minuta pas fillimit të marshimit protestuesit...

Përplasje të forta në Kavajë, militantët e PD sulmojnë KZAZ-në, policia i shpërndan me gaz lotsjellës

Gjatë mbrëmjes së sotme ka patur tensione në Kavajë, ku militantët e PD kanë sulmuar KZAZ-në nr 42 në shkollën ‘Tre Dëshmorët’. ...

Policia “injoron” kapsollat dhe tymueset, ja si i mbrojtën 3 institucione

Protesta e opozitës ka nisur sot te godina e Kryeministrisë për t’u zhvendosur më pas te Drejtoria e Përgjithshme e Policisë dhe përpara Parlamentit....

‘Nuk e kemi shpiku ne’, Rama: Gazi lotsjellës është mjet paqësor, çfarë do t’i ndodhte policëve po mos ta përdornin

Kryeministri Edi Rama ka folur në një deklaratë për mediat për gazin lotsjellës të përdorur nga policia gjatë protestave të opozitës. ...

Salianji thirrje qytetarëve të dalin në protestë nesër: Gazi lotsjellës është karamele

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Ervin Salianji ka gjetur një mënyrë të veçantë për të ftuar në protestën e nesërme qytetarët. Salianji...


Lajmet e fundit