Tirana
clear sky
-3.5 ° C
-3.5 °
-3.5 °
59 %
0.5kmh
0 %
Enj
7 °
Pre
9 °
Sht
10 °
Die
9 °
Hën
9 °
E enjte, 9 Shkurt, 2023

TAG

gare

23-vjeçarja në garë për Beratin, Kejdi Spahiu prezanton kandidaturën në Primare

Kejdi Spahiu 23 vjeçe ka shpallur kandidaturën për Primaret në PD për Bashkinë e Beratit. Ajo gjatë deklaratës së saj tha se vendimin për t’u...

 “Vota jote, jo e kryetarit”, PD prezanton spotin: Ja afati i fundit për të shpallur kandidaturën për “Primaret”

Partia Demokratike prezanton spotin për “Primaret”, garën për kryetarë të bashkive. Motoja këtij spoti është “Vota jote, jo e kryetarit”. Është hera e parë që...

Regjistrohet kandidatura e dytë, prokurori Edvin Kondili kërkon të marrë drejtimin e SPAK

Prokurori Edvin Kondili ka regjistruar zyrtarisht kandidaturën për garën për kreun e ri të Strukturës së Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar (SPAK). Edvin...

“Sfidant kryesor”, Noka konfirmon Këlliçin për garën në Tiranë

Deputeti i PD, Flamur Noka ka folur për bashkimin e PD, “Primaret” si dhe zgjedhjet vendore të 2023. Për bashkimin e PD, Noka tha se...

E papritur, Luiza Gega heq dorë nga “Dance Albania”, ja arsyeja e fortë

Kampionia e Europës, Luiza Gega, ka vendosur që të tërhiqet nga "Dance Albania". Shkaku i marrjes së këtij vendit të papritur është pikërisht impenjimi...

Edicioni i 4-ët i “Golden Star Kids International 2022”, gara botërore për fëmijë në modeling dhe talent zhvillohet në Antalia

Gara botërore e modelingut dhe talenteve “Golden Star Kids Internetaional”, që zhvillohet çdo vit në Antalya të Turqisë, ka hapur regjistrimet e saj për...

216 motoçikleta, BMW zgjedh rrugët e Shqipërisë për garën

BMW do të zhvillojë për të tetin vit garën motoçikliste “BMW Motorrad International GS Rrophy” dhe vendi i përzgjedhur për të zhvilluar këtë garë...

“Ecim përpara me votë të lirë”, Bylykbashi: Do garoj për nënkryetar të Partisë Demokratike

Deputeti demokrat Oerd Bylykbashi tha se do të garojë për tu zgjedhur nënkryetar i Partisë Demokratike. Ai theksoi se të shtunën mblidhet Këshilli Kombëtar për...

“Princeshat” moderne në timon! A jeni gati për garën më të veçantë me makina? Ja si duhet të regjistroheni

Je Ana apo je Elsa, cila nga princeshat? Cilado që të jesh prej dy motrave të “Frozen”, i bie që nuk je as Hirushe...

Interi hyn në garë për yllin e Tottenhamit, Eriksen

Interi po mundohet të transferojë një tjetër lojtar i cili luan në Premier Ligë. Bëhët fjalë për yllin e Tottenhamit, Christian...

Lajmet e fundit