Tirana
overcast clouds
13.5 ° C
13.5 °
13.5 °
77 %
3.6kmh
90 %
Die
14 °
Hën
12 °
Mar
9 °
Mër
10 °
Enj
12 °
E diel, 28 Nëntor, 2021
spot_img

TAG

garda

Plas SHERRI në Kuvend/ Ervin Salianji vërsulet për të qëlluar Erion Braçen, Grada e Republikës futet me shpejtësi në sallë (VIDEO)

Deputeti i PD Ervin Salianji dhe socialisti Erion Braçe janë ndalur nga Grada e Republikës të kalojnë nga debatet e forta në konflikt fizik....

SHÇBA drejt shkrirjes, në shtator pritet votimi i Agjencisë së Mbikqyrjes Policore: Do hetojë Policinë dhe Gardën, drejtorin e emëron RAMA

Sesioni i ri parlamentar pritet të nisë me ndryshime në disa institucione shtetërore, pasi janë rreth 25 ligje që pritet të miratohen nga Kuvendi...

U kërcënua Ambasadori Luigi Soreca? Bledi Çuçi: Stafi i sigurisë së tij kërkoi mbrojtje, vepruam me Gardën e Republikës

A është kërcënuar Ambasadori i BE në Shqipëri Luigi Soreca?! Kjo ishte pyetja që gazetarët i drejtuan pak më parë ministrit të Brendshëm Bledi Çuçi,...

Garda e Republikës e shqetësuar për vajtjen e Ilir Metës në Elbasan: Nuk kishim asnjë informacion për lëvizjen e tij

Garda e Republikës dhe Drejtoria e Ruajtjes së Autoriteteve Shtetore ka shprehur shqetësim për ikjen e Presidentit Ilir Meta sot në Elbasan.Gazetari Sokol Balla...

“Ku do më çoni tani”, Prokurori i Beratit ‘digjet’ në vetting, ndjek nga pas anëtarët e Komisionit: Garda ndërhyn për të qetësuar situatën

Prokurori i Beratit, Tasim Puci nuk arriti t’i përmbajë emocionet pas shpalljes së vendimit të shkarkimit të tij nga detyra. Ai i ndoqi anëtarët...

Qeveria NDRYSHON ligjin për përdorimin e armës nga garda, ndalohet të qëlluarit në ajër dhe hapja zjarr mbi turmat

Pas ngjarjeve të fundit, qeveria ka vendosur që të ndryshojë ligjin për përdorimin e forcës dhe të armëve nga ana e gardës. ...

Vizita e Ramës, Garda dhe RENEA ‘blindojnë’ Shkodrën

Kryeministri Edi Rama do të mbajë sot në Shkodër një takim elektoral. Ndonëse kryebashkiakja Ademi nuk dha leje, takimi është planifikuar të zhvillohet pasdite...

Vettingu në Polici, SHÇBA dhe Garda nisin procesin me 45 dosjet e para

Nis procesi i vettingut në SHÇBA dhe Gardën e Republikës, shkruan Newsbomb.al. Bëhet me dije se Komisioni i Jashtëm i...

Heqja e mbrojtjes për ish-kryeministrin Sali Berisha, REAGON Garda e Republikës

Reagon Garda e Republikës pas lajmit për ndërprerjen e shërbimit mbrojtës për ish kryeministrin Sali Berisha. Në një deklaratë për...

‘ERTV’ e Edi Ramës kronikë speciale për Sali Berishën (Video)

Denoncimit të ish kryeministrit Sali Berisha për “350 gadrianë që ruajnë Ramën në Surrel dhe hanë bukë në kushte të mjerueshme”, kryeministri Edi Rama...

Lajmet e fundit