Tirana
overcast clouds
5.5 ° C
5.5 °
5.5 °
81 %
2.6kmh
90 %
Mër
11 °
Enj
14 °
Pre
15 °
Sht
12 °
Die
10 °
E mërkurë, 1 Dhjetor, 2021
spot_img

TAG

Garda e Republikes

PËRPLASJA/ Vendimi për mbrojtjen e Bashës nga Garda, PD nxori dokumentin që nxjerr “blof” qeverinë, por ja si qëndron e vërteta

Këshilli i Ministarve ditën e sotme mori vendimin që Garda e Republikës të mbrojë edhe kryetarin e partisë më të madhe opozitare në vend,...

Vendimi për mbrojten e Lulzim Bashës nga Garda, PD nxjerr dokumentin: Kryetari i opozitës ka qenë prej vitit 2007 në mbrojtje, gjithçka është propagandë...

Ditën ne sotme Këshilli i Ministrrave vendosi që në mbrojtjen e Gardës së Republikës të jenë edhe kryebashkiaku i Tiranës Erion Veliaj dhe kryetari...

LISTA E PLOTË/ Këshilli i Ministrave merr vendimin: Lulzim Basha dhe Erion Veliaj do të mbrohen nga Garda e Republikës

Këshilli i Ministrave ditën e sotme ka marrë vendimin që Lulzim Basha si kreu i partisë më të madhe opozitare në vend dhe Erion...

Siguri maksimale për ambasadorin Luigi Soreca; do të mbrohet nga Garda e Republikës (VENDIMI I PLOTË)

Në vendimin e qeverisë shqiptare, i cili u botua sot në Fletoren Zyrtare, përcaktohet se Garda e Republikës do të ruajë dhe mbrojë ambasadorin...

Kishte frikë nga hajdutët dhe s’i mbante në shtëpi, gardistit i vjedhin 15 mijë euro brenda Gardës së Republikës

Një punonjës i Gardës së Republikës, ruhej aq shumë nga hajdutët se nuk i besonte çelësit të shtëpisë. Si ambientin më të sigurt, ai...

Ligji i ri për Gardën e Republikës/ Rama dhe Ruçi nën mbrojtje edhe 4 vite pas mandatit, Meta deri në 2027, për Bashën vendos...

Projektligji i ri për Gardën e Republikës i hartuar nga Ministria e Brendshme ka zgjatur periudhën kohore për ruajtjen e personaliteteve të larta shtetërore...

Shtyhet vendimi i Vetingut për kryetarin e Gardës, kërkoi kohë të provojë pastërtinë

Komisioni i Jashtëm i Vetingut ka shtyrë vendimin për kreun e Gardës së Republikës së Shqipërisë Gramos Sako, pas kërkesës së tij për të...

Hodhi bojë mbi Ramën, Policia e Shtetit nis hetimin dhe procedimin për Palokën: E ka sulmuar me një solucion kimik…

Nënkryetari i PD Edi Paloka u përjashtua me 10 ditë nga seanca plenare e Kuvendit për bojën që i hodhi Ramës por përveç kësaj...

‘ERTV’ e Edi Ramës kronikë speciale për Sali Berishën (Video)

Denoncimit të ish kryeministrit Sali Berisha për “350 gadrianë që ruajnë Ramën në Surrel dhe hanë bukë në kushte të mjerueshme”, kryeministri Edi Rama...

Ish-drejtori i Policisë së Berishës pranon për herë të parë: 21 janari? Faji ishte i Gardës së Republikës

Pëllumb Nako, një ndër emrat e njohur të Policisë së Shtetit që ka shërbyer në drejtorin e përgjithshëm të Kufirit në kohën që qeveriste...

Lajmet e fundit