Tirana
clear sky
3.5 ° C
3.5 °
3.5 °
87 %
0kmh
0 %
Enj
22 °
Pre
22 °
Sht
22 °
Die
20 °
Hën
17 °
E enjte, 28 Tetor, 2021
spot_img

TAG

gara

Gara për prokuror në SPAK, skualifikohen tre kandidatë (EMRAT)

Skualifikohen nga gara tre kandidatë për prokurorë në SPAK. Mësohet se nga gara janë skualifikuar prokurorët  Gëzim Cenaj, Fatmir Hoxha dhe...

‘Kavalieri’ Berlusconi shpall kandidaturën për deputet në Parlamentin Europian

Ish kryeministri i Italisë, Silvio Berlusconi, ka shpallur sot zyrtarisht kandidaturën e tij si deputet në zgjedhjet e Parlamentit Europian. Berlusconi,...

Hapet gara për kryeprokurorin e Përgjithshëm, drejtuesi i KLP-së: Të gjendet personi i duhur

Këshilli i Lartë i Prokurorisë do të hapë sot garën për zgjedhjen e Kryeprokurorit të Përgjithshëm, ndërsa pritet të miratohet edhe rregullorja për vlerësimin...

Gara e Tiranës/ ‘LSI po mban peng Klajda Gjoshën në bisedimet me PD-në’, flet ish-ministrja

LSI është partia e opozitës me më shumë 'tradhtarë' pas djegies së mandateve. Shumica e kandidatëve në listë që pranuan të futeshin në Parlament...

Kreu i KLP deklaratë: Më 19 mars hapet gara për Prokuror të Përgjithshëm

"Në 19 mars hapet gara për Prokuror të Përgjithshëm", kështu ka deklaruar kreu i Këshillit të Lartë të Prokurorisë, Gent Ibrahimi. ...

Dalin REZULTATET, ja emrat e FITUESVE në garën për Kryesinë e Partisë Demokratike

Por për të respektuar kriteret e statutit të Partisë, për kuotat gjinore, katër emrat e mësipërm janë skualifikuar dhe në listën e fituesve...

Shpallet FITUESI në garën për aeroportin e Kukësit, investimi privat 8 milion euro

Ministria e Infrastrukturës dhe Energjisë ka përmbyllur fazën e vlerësimit të ofertave dhe ka shpallur fituesin për garën e dhënies me koncesion/PPP të Aeroportit...

Hapet gara për prokurorët e SPAK-ut, kandidatët dy javë kohë (KRITERET)

Ka filluar mbledhja e Këshillit të Lartë të Prokurorisë për hapjen e garës për për prokurorët që do të jenë pjesë e prokurorisë së...

Schumacher Jr drejt Formula 1: Jam gati të bëj zgjedhjen e duhur

Pas triumfit një ditë më parë në kampionatin Euro-Formula 3, ku u shpall kampion me makinën Prema, Mick Schumacher ka tërhequr vëmendjen e mjaft...

Përgjaket gara për zgjedhjet presidenciale, plagoset kandidati i ekstremit të djathtë

Gjatë një turi për fushatën zgjedhore ka mbetur i plagosur me thikë kandidati i ekstremit të djathtë për zgjedhjet presidenciale në Brazil, Jair Bolsonaro....

Lajmet e fundit