Tirana
broken clouds
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
55 %
2.6kmh
75 %
Pre
17 °
Sht
16 °
Die
14 °
Hën
12 °
Mar
10 °
E premte, 9 Dhjetor, 2022

TAG

gara

Kandidat për Primaret në Bashkinë e Përmetit, tërhiqet nga gara Niko Shupuli

Është tërhequr nga procesi i “Primareve” Niko Shupuli, që kishte shpallur kandidaturën për garën në Përmet. Burime për media bëjnë me dije se Shupuli ka...

Gara e televizioneve në Shqipëri, ja cila është media më e madhe në vend dhe fitimet për vitin 2021

Në një vend popullsi rreth 2.8 milionë banorë dhe me një treg të vogël reklamash, ka shumë televizione, sidomos të fokusuara në dhënien e...

Hapet gara ndërkombëtare për ndërtimin e Teatrit të ri

Kryetari i Bashkisë Erion Veliaj, ditën e sotme gjatë mbledhjes së Këshillit Bashkiak të Tiranës, ka bërë me dije se është hapur gara ndërkombëtare...

Gara vrapi, not dhe çiklizëm, “Tiranathlon” nis të dielën në kryeqytet

“Tiranathlon”, e diela sjell garat e notit, vrapit dhe çiklizmit, “Një vit historik për Tiranën; të gjitha këto të mira vijnë prej investimeve” Pas...

VIDEO/ Me “Audi” luksoz gara në mes të kryeqytetit, dy të rinjtë e pësojnë keq nga policia

Policia rrugore e Tiranës ka ndëshkuar me 250 mijë lekë dy shtetas të cilët janë kapur duke bërë “gara shpejtësie” në rrugët e kryqytetit. Ata...

VIDEO – EMRI/ “Fast and Furious” te “Mbikalimi i Patokut”, policia procedon penalisht dhe gjobit me 1.5 milionë lekë 35 vjeçarin nga Tirana, organizoi...

Ervis Kosova, 35 vjeçari nga Tirana është proceduar penalisht nga policia dhe është dënuar me 1.5 milionë lekë të vjetra gjobë, pasi ka organizuar...

5 kompani të njohura ndërkombëtare pjesë e garës për projektin e portit të ri në Porto Romano, Balluku: Proces model, projekt me impakt rajonal

Gara për projektin për ndërtimin e portit të ri në zonën e Porto Romanos në Durrës ka tërhequr vëmendjen e kompanive më të njohura...

Njëri me BMW-në e pronarit, tjetri me Lamborghini me qira, gazeta zvicerane ‘demaskon’ shqiptarët që bënin gara në Fier-Vlorë

Dy shqiptarë të Kosovës u ndaluan në fundjavë nga policia rrugore, pasi radari i pikasi ata me një shpejtësi më shumë se dyfishin e...

Çmenduri në Fier-Vlorë / Policia “kap” Lamborghini-n me 225 KM/H që bënte gara me BMW-në! U vendos mbi 1 MILION lekë GJOBË! (VIDEO)

Shpejtësi e çmendur në rrugët e Shqipërisë! Policia Rrugore ka kapur dy automjete luksoze duke bërë gara në aksin Fier-Vlorë. Makinat, një Lamborghini dhe një...

KLP hap garën për 28 vende vakante në disa prokurori, kriteret dhe afatet e aplikimit

Këshilli i Lartë i Prokurorisë ka shpallur thirrjen për fillimin e procedurave të plotësimit të 28 vendeve vakante në prokuroritë e juridiksionit të përgjithshëm,...


Lajmet e fundit