Tirana
light rain
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
57 %
4.6kmh
40 %
Die
25 °
Hën
26 °
Mar
26 °
Mër
26 °
Enj
27 °
E diel, 4 Qershor, 2023

TAG

Gambino

Habit ish-mafiozi shqiptar në SHBA: Gjyshi im ishte mik me Enver Hoxhën

Gangsteri i njohur shqiptar, i cili rrëzoi familjen “Gambino” të mafies italiane, është i ftuar në emisionin “Zonë e Lirë”, për të rrëfyer të...

A bëhen vrasjet midis mafiozëve njësoj si në kohën e John Alite? Flet ish-gangsteri shqiptar John Alite

Dikur pjesë e mafies italiane si pasojë e lidhjes së tij me familjen “Gambino”, të cilën e mposhti më vonë pasi bashkëpunoi me FBI-në,...

John Travolta si John Gotti në filmin e ri për jetën e bosit të familjes mafioze Gambino, ja kur del në kinema

“Gotti” filmi biografik bazuar në jetën e gangsterit italo-amerikan që u bë bosi i familjes mafioze Gambino pritet të dalë në kinema në vitin...

Arrestohen 46 mafiozë nga familjet e “La Cosa Nostra” në SHBA

Autoritetet amerikane kanë arrestuar 46 anëtarë të Mafias të akuzuar për grabitje, gjobëvënie, zjarrvënie, trafikim armësh dhe një sërë krimesh të tjera. ...

Lajmet e fundit