Tirana
broken clouds
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
43 %
3.1kmh
75 %
Enj
10 °
Pre
7 °
Sht
5 °
Die
5 °
Hën
5 °
E enjte, 20 Janar, 2022

TAG

Gabriel Escobar

Ndërmjetës për dialogun me Serbinë, Lajçak dhe Escobar vizitojnë Prishtinën muajin e ardhshëm

Dy të dërguarit e SHBA-së dhe BE-së, Gabriel Escobar dhe Miroslav Lajçak pritet të vijnë në Prishtinë në fillim të muajit Shkurt, sipas burimeve...

I dërguari i SHBA paralajmëron sanksione të tjera në Ballkan, Escobar: Uashingtoni është i përkushtuar në luftën kundër korrupsionit

Zv.Ndihmës Sekretari Amerikan i Shtetit dhe i dërguari special për Ballkanin, Gabriel Escobar, ka thënë se sanksionet nuk janë mjeti kryesor i angazhimit amerikan...

Sali Berisha i përgjigjet Escobar: Shqiptarët nuk i kanë qejf kukullat, mos e mbështesni Lu Bashën! Është kufomë politike, simbol i të pabesit

Ish-kryeministri Sali Berisha i është përgjigjur sot Zv/Ndihmës Sekretari Amerikan i Shtetit, Gabriel Escobar. Ky i fundit dënoi dhunën e fundjavës së kaluar në...

“Nuk qenkeni në damarin e duhur sonte”, gazetarja i mbyll fjalën avokat Ngjelës: Natën e mirë!

Avokat Spartak Ngjela komentoi mbrëmjen e sotme deklaratat e zv/ndihmës sekretarit amerikan të Shtetit për Evropën Jugore dhe Qendrore, Gabriel Escobar, i cili dënoi...

INTERVISTA E PLOTË/ Escobar: Dhuna s’mund të jetë mjet për të marrë kontrollin e një partie politike, Shqipëria të bëhet anëtare e BE

Zv/Ndihmës Sekretari i Shtetit për Evropën Jugore dhe Qendrore, Gabriel Escobar dënoi dhunën e fundjavës së kaluar në Partinë Demokratike të Shqipërisë dhe tha...

Paralajmërimi i të dërguarit të SHBA, Escobar: Nuk do hezitojmë të vendosim sanksione për ata që destabilizojnë rajonin

Gabriel Escobar, i dërguari i SHBA për Ballkanin Perëndimor, ka thënë se Washingtoni nuk do të hezitojë shfrytëzimin e mekanizmit të sanksioneve për të...

RTSH i heq sinjalin e intervistës me Escobar, Sokol Balla ngre dyshime për “celula anti-amerikane”, Zheji ironizon: Mos e kanë personale me ty

Gazetari Sokol Balla është dukur i revoltuar teksa mësoi se paketa e Radio Televizionit Shqiptar nuk i transmetoi intervistën me zyrtarin e lartë amerikan...

Escobar tregohet “i prerë”: SHBA nuk zgjedh udhëheqësit tuaj, ka pasoja nëse PD zgjedh dikë “non grata”

Ndihmës Sekretari i Shtetit për Çështjet Europiane dhe Euroaziatike, Gabriel Escobar deklaroi se vendimet për të shpallur një zyrtar apo ish-zyrtar si të korruptuar...

‘E rrezikshme të thuash se ka gisht Soros’, Escobar i prerë: Vendimi për Berishën NUK është politik! Ka nisur me administratën Trump

Zyrtari i lartë amerikan Gabriel Escobar thotë se vendimi për shpalljen non-grata të Sali Berishës nuk është politik, por institucional dhe që ka nisur...

Gabriel Escobar flet për drejtësinë: Do shihni presionin politik amerikan ndaj udhëheqësve; SHBA e merr seriozisht korrupsionin!

I Dërguari i SHBA për Ballkanin, Gabriel Escobar ka deklaruar se ka ardhur në Shqipëri me 3 mesazhe kryesore.  Në një intervistë për “Neëws24”...

Lajmet e fundit