Tirana
moderate rain
23.5 ° C
23.5 °
23.5 °
60 %
1kmh
75 %
Mar
22 °
Mër
25 °
Enj
22 °
Pre
26 °
Sht
22 °
E martë, 27 Shtator, 2022

TAG

G7

G7 i bën thirrje Rusisë: Kthejani Ukrainës termocentralin bërthamor

Vendet e G7-ës kanë dënuar pushtimin e Rusisë në termocentralit bërthamor të Zaporizhzhia. Ata i kanë bërë thirrje Rusisë që t’ia kthejnë menjëherë kontrollin...

Lufta në Ukrainë, Zelensky do t’i drejtohet G7 për më shumë ndihmë për Kievin

Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelenskiy , do t'u bëjë thirrje fuqive botërore që të rrisin mbështetjen e tyre për Ukrainën kur ai të flasë...

Vendet e G7 kërkesë Kosovës dhe Serbisë: Angazhohuni në dialog konstruktiv dhe normalizoni marrëdhëniet

Ministrat e Jashtëm të grupit të shtatë shteteve më të industrializuara në botë (G7) u kanë bërë thirrje Kosovës dhe Serbisë që të angazhohen...

Ministrat e Jashtëm të G-7 takohen për Ukrainën

Diplomatët më të lartë nga Grupi i Shtatë vendeve më të zhvilluara u mblodhën të enjten në një qytet në pjesën veriore të Gjermanisë...

G7 diskutime për sanksionet e mëtejshme ndaj Rusisë, pjesë e “takimit” Biden dhe Zelensky

Ndërsa përpjekjet ndërkombëtare për t'i bërë presion liderit rus vazhdojnë, liderët e G7, duke përfshirë presidentin e SHBA Joe Biden dhe Zelenskiy të Ukrainës...

Biden “zbarkon” sot në Evropë, takohet me liderët e NATO-s, BE-së dhe G7

Presidenti Joe Biden ditën e sotme pritet të mbërrijë në Evropë ku pritet të takohet me liderët e NATO-s, Bashkimit Evropian dhe G7-s. Sipas mediave...

Joe Biden flet pas takimit me liderët e G7: Ramë dakord të vendosim sanksione shkatërruese ndaj Rusisë

Presidenti i SHBA, Joe Biden, në postim në rrjetet sociale pas takimit virtual me liderët e G7, është shprehur se ka rënë dakord me...

LUFTA NË UKRAINË/ Përfundon takimi i G7, liderët dënojnë Putinin për sulmin ndaj Ukrainës: E ka vënë veten në anën e gabuar të historisë

Ka përfunduar pas më shumë se 1 orë takimi i lidervëe të G7, i cili u zhvillua virtualisht, ku u diskutua mbi përgjigjen e...

Nis takimi i G7 , Biden dhe aleatët diskutojnë për masat që do të ndërmarrin ndaj Rusisë

Ka nisur pak më parë takimi i G7, ku marrin pjesë liderët e SHBA, Kanadasë, Francës, Gjermanisë, Itlaisë Japonisë dhe Mbretërisë së Bashkuar. Në këtë...

“Agresioni ushtarak ndaj Ukrainës do ketë pasoja masive dhe të rënda”, vendet e G7 paralajmërojnë Rusinë

“Rusia nuk duhet të ketë asnjë dyshim se agresioni i mëtejshëm ushtarak ndaj Ukrainës do të kishte pasoja masive dhe kosto të rënda." Kështu...

Lajmet e fundit