Tirana
broken clouds
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
88 %
1.5kmh
75 %
Sht
23 °
Die
22 °
Hën
21 °
Mar
19 °
Mër
21 °
E shtunë, 23 Tetor, 2021
spot_img

TAG

futbolli

FUTBOLLI përsërit ultimatumin: Na plotësoni kërkesat, ose bojkotojmë kampionatin (KUSHTET E VENDOSURA NË MINSK-BJELLORUSI)

Kur ka mbetur edhe një javë nga fillimi i kampionatit shqiptar të futbollit në kategorinë superiore, 9 nga 10 presidentët e superligës që janë...

Do tërhiqet nga futbolli? Ronaldo sqaron planet për të ardhmen  

Ylli i Juventus, Cristiano Ronaldo këmbëngul se nuk do të tërhiqet nga futbolli, të paktën nuk ka një plan të afërt. Për 34-vjeçarin mosha...

Fundi tragjik i Emiliano Sala, bota e futbollit pushtohet nga trishtimi, mesazhe lamtumire

Fundi tragjik i Emiliano Sala, trupi i të cilit u identifikua sot pasi u nxorr nga fundi i detit ka trishtuar botën e futbollit.  ...

Eksperti: Të ndalohet gjuajtja me kokë e topit në futboll

Një nga ekspertët më të mirë në botë për dëmtimet e trurit rekomandon kufizimin e gjuajtjes së topit me kokë në lojën e futbollit...

Nga emisionet tek transmetimet live dhe stadiumet e reja, ja si po ja rrisin vlerat futbollit shqiptar

Futbolli shqiptar po pëson çdo ditë e më shumë një rritje progresive. Paraqitjet në Europë janë barometri më i saktë për të treguar këtë...

Speciale/ Zbuloni presidentët që dogjën pasurinë e familjes për futbollin shqiptar

Do ta nisim këtë analizë me ish-presidentin e Partizanit, Albert Xhani. Epokë e artë e të kuqve, të cilët ishin klubi model në Shqipëri...

Federata Angleze lejon zëvendësimin e katërt në futboll

Federata Angleze e Futbollit ka miratuar vendimin për të lejuar edhe zëvendësimin e katërt në futboll. Kjo risi do të provohet duke filluar nga...

Cristiano Ronaldo planifikon të kalojë Vitin e Ri me kikbokserin maroken

Shtohen zërat që mbështesin thashethemet se ylli i futbollit, Kristiano Ronaldo është në një lidhje homoseksuale me kikbokserin muskuloz nga Maroku. Sipas...

Lajmet e fundit