Tirana
clear sky
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
69 %
1.5kmh
0 %
Hën
26 °
Mar
35 °
Mër
37 °
Enj
39 °
Pre
38 °
E hënë, 21 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

TAG

futboll

Mister shkaqet e arrestit kardiak, doktori i kombëtares daneze: Eriksen ishte i ikur

Doktori i ekipit kombëtar të Danimarkës ka konfirmuar se futbollisti Christian Eriksen pësoi arrest kardiak gjatë ndeshjes kundër Finlandës për Kampionatin Europian. Por për doktorët...

“Zhvishet” Soreca, heq kollaren dhe vesh tutat e sportit për të luajtur futboll në Gjirokastër

Ambasadori Soreca, i shoqëruar nga Ambasadori Austriak dhe Ambasadorja e Holandës, në kuadrin e veprimtarive “Javët e Evropës 2021”, kanë qëndruan disa ditë në...

Futbolli në KAOS/ 12 skuadra europiane krijojnë SUPERLIGËN, miliarda dollarë përfitime për “big-ët” e Europës, UEFA dhe FIFA kërcënojnë me përjashtime

Futbolli europian është përfshirë nga kaosi, pasi 12 klube të kampionatit anglez, spanjoll dhe Italian kanë vendosur të krijojnë SUPERLIGËN EUROPIANË, që do t’u...

Mbyllet java e 28-të e Kategorisë Superiore: Katër ekipe në luftën për titullin, Apolonia drejt Kategorisë së Parë

Ka përfunduar java e 28-të e Kategorisë Superiore, ku ekipet që pretendojnë titullin kampion kanë bërë detyrën duke fituar sfidat përkatëse.Ditën e djeshme u...

Ndoqi ndeshjen në ‘Air Albania’, Meta: Kuqezinjtë e Shqipërisë dhe gratë e Bjellorusisë janë të paparë

Presidenti Ilir Meta mbështeti sot kombëtaren kuqezi në ndeshjen kundër Bjellorusisë. Shqipëria fitoi ndeshjen me rezultatin 3-2. Pjesën e fundit të...

Komentatorja shqiptare e futbollit tregohet e sinqertë: Do refuzoja futbollistët që puthin më shumë femra se tituj

Qëndresa Krelani është komentatorja e parë shqiptare në historinë e futbollit shqiptar, e cila tashmë numëron dy dekada si gazetare profesioniste në Kosovë. ...

‘Po eci si zdroms…’, Veliaj dëmtohet në futboll, batuta epike me militantin e PD për mjekun

Gjatë një ndeshjeje futbolli me miqtë e tij këtë të premte kryebashkiaku Erion Veliaj duket se ka pësuar edhe një dëmtim dhe për këtë...

‘Ka patur dy pjesëtarë të stafit të FSHF me koronavirus’, flet Armand Duka: Qeverisë i kërkojmë të paguajë rrogë minimale edhe për futbollin, Rama...

Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka, ka folur për situatën e krijuar nga koronavirusi dhe vështirësitë që po has futbolli në këto...

UEFA nis HETIM disiplinor ndaj kombëtares TURKE të futbollit

Tashmë është zyrtare, UEFA do të hetojë kombëtaren turke të futbollit. Vendimi është marrë sot nga Unioni i Shoqatave Evropiane të...

Fitorja e Kosovës dhe Shqipërisë, Meta: Urime Kuqezinjve dhe Dardanëve, na ngritët zemrat peshë!

Presidenti Ilir Meta ka reaguar pas fitoreve të kombëtares së Shqipërisë dhe përfaqësueses së Kosovës në kulifikimet e EURO 2020. Me...

Lajmet e fundit