Tirana
clear sky
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
82 %
1kmh
0 %
Enj
23 °
Pre
26 °
Sht
24 °
Die
25 °
Hën
26 °
E enjte, 6 Tetor, 2022

TAG

fushata

Ambasadori britanik thirrje qytetarëve: Dilni të votoni më 6 mars, që zëri juaj të dëgjohet!

Alastair King-Smith, ambasadori i Britanisë së Madhe në Tiranë, u bën thirrje qytetarëve shqiptarë që të marrin pjesë në votimet e 6 marsit, si...

Lulzim Basha nis zyrtarisht fushatën nga Shkodra: Votoni Xhemal Bushatin, që të mos keni një kryebashkiak të kontrolluar nga Rama dhe Doshi

Kreu i PD Lulzim Basha ka nisur zyrtarisht sot fushatën nga Shkodra, ku ka prezantuar Xhemal Bushatin si kandidat për kryetar të bashkisë më...

Nis sot zyrtarisht fushata për zgjedhjet e 6 marsit, këta janë kandidatët e PS, PD dhe “Shtëpisë së Lirisë”

Sot, më 19 shkurt nis zyrtarisht fushata zgjedhore e partive politike për zgjedhjet e 6 marsit. Sipas urdhrit të KQZ, nga sot partitë dhe...

Sali Berisha nis fushatën nga Durrësi: Mbështesni kandidatin tonë! Vota për Ramën, Bashën dhe peshkaqenin Gjush Dako, si ta hedhësh në pusin e zi

Ish-kryeministri Sali Berisha ka nisur zyrtarisht fushatën për zgjedhjet e 6 marsit. Sot, ai ka shkuar në Durrës dhe u ka bërë thirrje demokratëve...

Zgjedhjet e pjesshme, fushata nis më 19 shkurt, KQZ rrëzon kërkesën e PD

Fushata për zgjedhjet e pjesshme në 6 bashki të vendit, të cilat do të mbahen në 6 mars, do të fillojë më 19 shkurt....

U “zhduk” pasi PD humbi zgjedhjet, rikthehet në Shqipëri ish-zëdhënësja e Bashës

Në prag të zgjedhjeve të 25 prilit, kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha zgjodhi si zëdhënëse të fushatës ish-missin Floriana Garo, e cila jetonte...

Artur Zheji: Janë hedhur miliona euro në rrjetet sociale për të shkatërruar imazhin e Lulzim Bashës para 25 prillit

Gazetari Artur Zheji thotë se miliona euro të cilave nuk u dihet origjina, janë hedhur në rrjetet sociale për të sponsorizuar postime që kishin...

Boiken Abazi “hap zemrën”: Ajo që më ka prekur nga fushata është varfëria e madhe e shumë qytetarëve, do kthehemi t’i takojmë të gjithë

Kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje në qarkun e Tiranës, Boiken Abazi, ka rrëfyer eksperiencën e tij të parë si kandidat në zgjedhjet e 25 prillit.Në...

Grumbullimet gjatë fushatës, mjeku Tritan Kalo bën thirrje për respektim të masave: Rreziku i rigjallërimit të rasteve të reja me Covid, është prezent

Mjeku i njohur Tritan Kalo thotë se vetëndërgjegjësimi dhe vetëkujdesja janë elementët thelbësorë në suksesin përfundimtar të betejës kundër Covid-19.Sipas mjekut, nënvlerësimi i masave,...

Zbardhet “axhenda” e Ramës për zgjedhje, kryesocialisti e mbyll fushatën për 25 prillin në dy qarqe njëherësh

Fushata e Partisë Socialiste për zgjedhjet e 25 prillit do të mbyllet në dy qarqe njëherësh, dy ditë para zgjedhjeve, mëson newsbomb.al.Te Partia Socialiste...

Lajmet e fundit