Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
78 %
0kmh
0 %
Mër
41 °
Enj
41 °
Pre
39 °
Sht
40 °
Die
32 °
E mërkurë, 28 Korrik, 2021

TAG

fushata elektorale

Xhelal Mziu bëhet nostalgjik për fushatën elektorale, publikon fotot mbi mushkë dhe në mes të dëborës

Drejtuesi politik i Partisë Demokratike në qarkun e Dibrës, Xhelal Mziu, është bërë nostalgjik për fushatën e zgjedhjeve të 25 prillit, ndaj ka vendosur...

PS dhe PD ‘përplasen’ në nisje të fushatës, socialistët mblidhen në 18.00 te sheshi Skënderbej, demokratët fillojnë 1 orë më herët

Partia Demokratike do të çelë fushatën elektorale, 1 orë më përpara se Partia Socialiste. Më herët u njoftua se PS-ja, do ta nisë fushatën e...

PS nis fushatën elektorale, por çfarë do të vendosë Komiteti? Masat për grumbullimet përfundojnë nesër

Partia Socialiste do të hapë zyrtarisht fushatën elektorale për zgjedhjet e 25 prillit. Sipas informacioneve për mediat, PS do ta nisë fushatën e saj nga...

Vera e fundit e qetësisë politike dhe pragfushata/ 7 vjet opozitë, asnjë i ri krah Bashës, kryedemokrati shfaqet krah ish-zyrtarëve

Kjo verë që sapo mbërriti është vera e fundit e qetësisë politike pasi në shtator do trokasë pragfushata elektorale 2021, shkruan newsbomb.al. ...

Veliaj vijon fushatën në Njësinë 2: Kundërshtarët u larguan sepse s’kishin shans të fitonin në Tiranën që po transformohet

Nga shkolla e re ‘Kosova’ në njësinë Nr. 2, kandidati i koalicionit ‘Aleanca për Shqipërinë Europiane’, Erion Veliaj, i cili garon për një mandat...

“Shqipëria që Duam, shitet ose jepet me qera” (FOTO)

Zyrat e shumta që u hapën gjatë fushatës, kanë filluar të mbyllen njëra pas tjetrës. Të parat ishin zyrat e PD-së dhe LSI-së,...

“Plas” sherri në Vorë, vëzhguesit zihen me thika

Në qendrën e votimit në fshatin Ahmetaq të Vorës është regjistruar një përleshje midis disa personave. Sipas të dhënave paraprake...

Zv.kryeministrja skandalizohet nga shifrat: 3580 të punësuar në administratë vetëm gjatë fushatës

Zëvendëskryeministrja Mandija ka shprehur shqetësimin në mbledhjen e pestë të Task Forcës rreth punësimeve të bëra nga institucionet shtetërore për periudhën 25 maj deri...

Ashpërsohet fushata, militantit i zënë rrugën dhe i thyejnë xhamat e makinës

Ditët e fundit të fushatës zgjedhore po bëhen më të egra. Krahas akuzave të ashpra midis liderve po raportohen dhe konflikte midis militantëve të...

“Prishet” marrëveshja Rama-Basha, këto janë fotot që e dëshmojnë atë

Një denoncim i fortë lidhur me fushatën elektorale vjen këtë herë nga Elbasani. Është pikërisht deputeti i Partisë Demokratike Luçiano Boçi i cili me...

Lajmet e fundit