Tirana
clear sky
-1.5 ° C
-1.5 °
-1.5 °
55 %
1kmh
0 %
Enj
7 °
Pre
10 °
Sht
10 °
Die
9 °
Hën
5 °
E mërkurë, 8 Shkurt, 2023

TAG

fundoset

Fundoset në Portin e Durrësit anija ku u sekuestruan 80 mijë litra naftë kontrabandë

Anija e peshktimit “Anyway” është fundosur ditën e sotme në portin e Durrësit. Burime për mediat bëjnë me dije se anija është funsosur gjatë orëve...

Fundoset jahti luksoz në Drimadhë, ja në pronësi të kujt është

Një jaht 17 m i gjatë është fundosur pasditen e sotme në zonën e Drimadhës në Vlorë. Jahti në pronësi të Festim Mark Prendi ka...

U përplas me naftëmbajtësen, fundoset superjahti 51 milion dollarësh i biznesmenit të njohur

Një superjaht me vlerë 51 milion dollarëshe është fundosur në Bahamas, pasi u përplas me një naftëmbajtëse. Anija 63 metra e quajtur Utopia IV, pësoi...

Tragjedi në ujërat e Kretës, fundoset anija me 45 emigrantë nga Lindja e Mesme, autoritetet greke dhe turke kërkojnë trupat

Rojet bregdetare greke dhe turke aktualisht po kërkojnë të paktën 8 persona që u zhdukën pasi një anije që mbante 45 migrantë nga Lindja...

Merr flakë dhe fundoset anija më e madhe e marinës së Iranit (FOTO)

Një nga anijet më të mëdha në flotën detare iraniane ka marrë flakë dhe është fundosur në Gjirin e Omanit. Flakët në bordin e stërvitjes...

Përsëritet “Titaniku”, anija ndahet në dy pjesë dhe fundoset, 140 persona të zhdukur

Më shumë se 140 persona janë zhdukur në Nigeri pasi një anije u nda në dy pjesë dhe u fundos. Sipas autoriteteve në anije shumica...

Moti i keq në Himarë, fundoset në ujë veliera

Një velierë është mbytur gjatë orëve të para të mëngjeiste të sotëm në Himarë. Mësohet se veliera që ishte ankoruar që...

Fundoset varka me 150 refugjatë në ujërat e Qipros, 19 të vdekur

Një varkë me 150 refugjatë është fundosur në ujërat e Qipros turke. Të paktën 19 persona kanë humbur jetën, 103 janë...

Lajmet e fundit