Tirana
broken clouds
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
43 %
3.1kmh
75 %
Enj
10 °
Pre
7 °
Sht
5 °
Die
5 °
Hën
5 °
E enjte, 20 Janar, 2022

TAG

ftohja

Ftohja dhe gripi: Këshillat kryesore para dimrit për të larguar simptomat e pakëndshme në më pak se 24 orë

Ftohjet e zakonshme dhe infeksionet e tjera të frymëmarrjes janë në rritje të vazhdueshme, duke përhapur kollitje dhe teshtima, sëmundje më të rënda duke...

Sa zgjat normalisht një ftohje dhe si ta kuptoni se nuk është COVID-19

Mes pandemisë, fillimit të sezonit të gripit, sezonit të alergjisë apo virozave, nuk është çudi nëse e gjeni veten me hundë të bllokuara, ngacmim...

Rreziku nga përdorimi i kondicionerit, ftohja është më e pakta

Kondicionerët janë “fidanishte” të vërteta të baktereve dhe viruseve, nëse nuk mirëmbahen rregullisht dhe në mënyrë të drejtë. Mos-mirëmbajtja çon në shfaqjen e alergjive...

STUDIMI/ Mjalti ka efekt shërues 36% më të lartë sesa ilaçet për kollën, ja si ndikon tek ftohja 

Një studim i nxjerrë nga Daily mail Online, tregon aftësinë  që ka mjalti për të shëruar shërimin e kollës dhe ftohjen. ...

Si të shpëtoni përgjithmonë nga avulli në xhamat e makinës me këtë marifet të thjeshtë

Një nga problemet më të mëdha të drejtuesve të automjeteve gjatë dimrit është veshja e xhamave me avull çka e vështirëson ndjeshëm drejtimin e...

Lajmet e fundit