Tirana
overcast clouds
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
87 %
2.1kmh
90 %
Hën
10 °
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
13 °
Pre
11 °
E hënë, 6 Dhjetor, 2021
spot_img

TAG

ftesa

Gjykata Speciale, një tjetër pjesëtar i UÇK-së merr ftesën për në Hagë (EMRI)

Një tjetër ish-pjesëtar i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇK), është ftuar për intervistim ditën e sotme nga Gjykata Speciale në Hagë, si i dyshuar...

Çudia/ Ishte vetëm 14 vjeç gjatë Luftës së Kosovës, Gjykata Speciale e fton zyrtarin për intervistim  

Zyrtari i Ministrise se Drejtesise se Kosoves, te drejtuar nga ministri Abelard Tahiri i PDK-se, Rilind Berisha 

Haradinaj ftesë krerëve të koalicionit për takim, liderët të pavendosur

Kryeministri në largim i Kosovës, Ramush Haradinaj, pas dhënies së dorëheqjes nga ky post më 19 korrik, i ka bërë thirrje partnerëve të koalicionit...

‘Dekretet si ftesa dasme’, ironizon keq Murrizi: Daja i madh vendosi, 13 tetorin për LSI-në, për Paskalin dhe Koçon datën 20, kismet nga behari…(E...

Nënkryetari i Kuvendit, Myslim Murrizi ka komentuar dekretin e presidentit Ilir Meta, i cili caktoi 13 tetorin si datë për t'u mbajtur zgjedhjet lokale....

Reforma Zgjedhore, Hajdari: Ftesa e PS-së për PD-në sa për sy e faqe

Deputetja Rudina Hajdari foli në Kuvend për Reformën Zgjedhore, në një kohë kur sot diskutohet raporti vjetor i KQZ për vitin 2018. ...

PS i bëri ftesë në Kongres, vjen përgjigjia e Fatos Nanos

Ish-kryeministri Fatos Nano ka pranuar ftesën e Partisë Socialiste për në Kongresin e 23 marsit. Lajmin e ka konfirmuar Alfred Peza, sekretar për mediat...

Kryeprokurori i ri, Rama i lutet Bashës: Dëgjoje mirë këtë mesazh, nuk po bëjmë shaka

Kryeministri Edi Rama i ka përsëritur edhe një herë tjetër ftesën kreut të opozitës Lulzim Basha që të gjejnë mirëkuptimin e përbashkët, lidhur me...

Lajmet e fundit