Tirana
broken clouds
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
67 %
1.5kmh
75 %
Enj
12 °
Pre
14 °
Sht
15 °
Die
12 °
Hën
15 °
E enjte, 1 Dhjetor, 2022

TAG

FSHF

SUPERSPEKTAKLI në Air Albania, mijëra fëmijë marrin uniformat FALAS nga FSHF, Duka: Realizuam ëndrrën! Kushi: Faleminderit President!

Stadiumi “Air Albania” nuk po merrte frymë ditën e djeshme nga fëmijët. Gjithë kati i parë i stadiumit, gati-gati 10 mijë fëmijë e prindër...

Reforma në FSHF, Kuriu i FSHF: Mbijetojnë më të mirët. Kërnaja përgjigje Jupit: Ti nuk e njeh kampionatin, pse ankohesh! (DEBATET)

Reforma e fundit e FSHF-së për të vënë rregull në kampionatet elitare dhe amatore në Shqipëri, ka shkaktuar më së fundi debat dhe ka...

“Mesazh” për FSHF-në apo për vlonjatët? Provokimi i fortë i Edi Ramës: Ai momenti kur sheh topin dhe të thonë kujdes lidhësen e këpucës...

Kryeministri i Edi Rama ka publikuar një foto në rrjetet sociale, mesazh i së cilës lidhet ngushtësisht me dy ngjarje aktuale; polemikat për situatën...

E para femër në Komitetin Ekzekutiv të FSHF, mesazhi i Anila Bashës: Privilegj! Rezultatet nuk do të mungojnë

Gazetarja Anila Basha është zgjedhur sot anëtare e Komitetit Ekzekutiv në Federatën Shqiptare të Futbollit. Ajo është e para femër që merr një post...

Armand Duka rizgjidhet në krye të Federatës Shqiptare të Futbollit

Armand Duka është rizgjedhur në krye të Federatës Shqiptare të Futbollit, për një mandat të gjashtë drejtues. Duka ka marrë 37 vota, duke kaluar kuorumin...

Lufta në Ukrainë, FSHF gati të strehojë 100 familje futbollistësh

Federata Shqiptare e Futbollit gjatë punimeve të Asamblenë së Përgjithshme të Zakonshme të 2 marsit miratoi një rezolutë, nëpërmjet të cilës dënonte agresionin ushtarak...

Terrenet e reja sportive/ Veliaj: “Në Tiranë e fituam betejën për të pasur një Federatë transparente të futbollit”

Pas fitores në gjykatë të betejës me FSHF për Shoqatën Rajonale të Futbollit në Tiranë, kreu i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj ka nisur...

Armand Duka kërkon shtyrjen e zgjedhjeve në FSHF: Do t’ia propozoj Asamblesë, ju tregoj arsyet e këtij vendimi

Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka, ka njoftuar se do t’i propozojë Asamblesë së Përgjithshme shtyrjen e zgjedhjeve për organet drejtuese të...

EMRAT/ Vendimet e Komisionit të Verifikimit, ja kandidatët për President të FSHF dhe anëtar Komiteti Ekzekutiv

Komisioni i Verifikimit në Federatën Shqiptare të Futbollit ka zyrtarizuar ditën e sotme emrat e kandidatëve për President të Federatës Shqiptare të Futbollit dhe...

Kandidatja e PS në Lushnjë takim me Armand Dukën në stadium, këto janë projektet që pritet të finalizohen në partneritet me FSHF-në

Kandidatja e Partisë Soocialiste për Bashkinë Lushnjë, Eriselda Sefa, ditën e sotme së bashku me Presidentin e FSHF-së Armand Duka kanë inspektuar punimet në...


Lajmet e fundit