Tirana
clear sky
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
87 %
1.5kmh
0 %
Pre
19 °
Sht
18 °
Die
18 °
Hën
16 °
Mar
9 °
E premte, 24 Mars, 2023

TAG

fshati

Infermieri iku në Gjermani, 50 familje të fshatit në Memaliaj udhëtojnë me kilometra për një gjilpërë

Banorët e fshatit Rrapaj në Memaliaj detyrohen që për çdo problem shëndetësor, edhe për një gjilpërë të thjeshtë, detyrohen të udhëtojnë me kilometra. Kjo,...

Ilir Meta shkon në fshatin e Ramës: Fundjavë të mbarë nga Vunoi miq

Ish-presidenti Ilir Meta dhe tashmë kreu i Partisë së Lirisë, prej disa ditësh ndodhet në jug të vendit. Ai po merr pjesë në kampin...

“Fshati” “Rolling Hills” në librin e historisë, reagon Ministria e Arsimit: Rrjetet profesionale do të rishikojnë tekstet shkollore

Ministrja e Arsimit  ka reaguar në lidhje me skandalin e librit të historisë së fëmijëve të klasës së katër në Shqipëri. Në libër modeli...

Çudia në Suedi, del në shitje i gjithë fshati afër kryeqytetit

Një fshat i tërë plotësisht funksional shitet në Suedi, dhe mund ta blini për 7 milionë dollarë, raporton CNN. Fshati ndodhet...

Ky është fshati shqiptar më i pastër, ja ç’bëjnë djemtë emigrantë (VIDEO)

Në Kosovë gjendet fshati më i pastër shqiptar. Emigrantët e fshatit paguajnë banorë të kujdesen për Pogragjën e Gjilanit. Falë...

Urbanizimi, shihni sa hektarë tokë qyteti i ka “rrëmbyer” fshatit në Shqipëri

Gjithnjë e më shumë për shkak të shtimit të popullsisë dhe migrimit të brendshëm nga zonat rurale drejt atyre urbane, këto të fundit janë...

Pushime në vjeshtë? Këto janë 10 fshatrat në Shqipëri ku kjo stinë shijohet më së miri

10 - Fterra/Vlorë Fterra ndodhet 10 km në verilindje të Borshit, në krahinën e Kurveleshit. Me ndarjen e re territoriale, Fterra bën pjesë...

Lajmet e fundit