Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
28 %
2.6kmh
0 %
Mar
23 °
Mër
23 °
Enj
23 °
Pre
26 °
Sht
24 °
E martë, 4 Tetor, 2022

TAG

FRPD

Procesi për riorganizimin në strukturat e FRPD, Grupi i Punës për Zgjedhjet tregojnë kriteret që duhen për kandidatët

Grupi i Punës për zgjedhjet në FRPD në një deklaratë për media kanë njoftoi hapjen e fushatës për anëtarësimet e reja në FRPD. Ori Nebiaj...

Belind Këlliçi merr vëllain si avokat dhe bën kallëzimin në polici për vjedhjen e pajisjeve në zyrën e FRPD

Deputeti i PD-së Belind Këlliçi ka bërë sot kallëzimin në polici për vjedhjen e zyrës së punës së FRPD, ku thuhet se i kanë...

Incidenti në seli, reagon Basha: Derën e FRPD e thyen ata që erdhën me Berishën

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha reagon për herë të parë pas incidentit te zyrat e FRPD-së në selinë blu. I pyetur nga gazetarët për...

Kërcënimi me armë në selinë blu, reagon FRPD: Dënojmë dhunën kriminale, uzurpuesit po përçajnë demokratët!

Forumi Rinor i Partisë Demokratike ka reaguar për situatën e tensionuar në selinë e PD dhe bastisjen e zyrës së Belind Këlliçit. FRPD ka...

Evi Kokalari gjen hajdutin e zyrave të FRPD-së: Janë njerëzit e Lulzim Bashës! Rama ta marrë seriozisht

Aktivistja Evi Kokalari, në një deklaratë për mediat jashtë selisë blu ka akuzuar Lulzim Bashën se është ai përgjegjësi i cili ka dhënë urdhërin...

Belind Këlliçi: Një muaj e gjysmë më parë i kam dorëzuar Bashës dorëheqjen, nuk do e drejtoj më Forumin Rinor

Deputeti demokrat Belind Këlliçi ka deklaruar se nuk do ta drejtojë më Forumin Rinor të Partisë Demokratike, por shtoi se kryedemokrati Basha ka shkelur...

E zbulon Belind Këlliçi: I kam dorëzuar Bashës dorëheqjen nga kreu i FRPD një muaj më parë

Kryetari i Forumit Rinor të Partisë Demokratike Belind Këlliçi ka deklaruar se rreth një muaj më parë i ka ofruar kreut të PD, Lulzim...

Djali i Sokol Olldashit flet në “Foltoren” e Berishës: Të bëhemi model për të gjithë shqiptarët, jemi kundër modelit socialist autoritar

Djali i ish-ministrit të ndjerë Sokol Olldashi, Glauku ka qenë sot i pranishëm mes dhjetra të rinjve në foltoren e organizuar nga Sali Berisha...

“Unë jam me këta të rinj”, Edith Harxhi: Foltorja me të rinjtë, më mbush me shpresë! Ditë e rëndë për Ramën dhe Bashën

Ish-kandidatja për kryetare në PD, Edith Harxhi e cilëson “Foltoren” e Sali Berishës me të rinjtë dhe të rejat demokratë si “foltoren më të...

Këlliçi në krah të Berishës: FRPD nuk harron themeluesin dhe liderin e saj historik

Kryetari i Forumit Rinor të Partisë Demokratike, Belind Këlliçi në krahë të ish kryeministrit Sali Berishës në “Foltore” është shprehur se nuk kishte sesi...

Lajmet e fundit