Tirana
clear sky
8.5 ° C
8.5 °
8.5 °
81 %
0.5kmh
0 %
Mër
23 °
Enj
23 °
Pre
26 °
Sht
24 °
Die
22 °
E mërkurë, 5 Tetor, 2022

TAG

FRPD

Të rinjtë e PD protesta paralele në tre ministri dhe bashkinë e Tiranës

Të rinjtë e Forumit Rinor të Partisë Demokratike kanë përkujtuar 8 dhjetorin, Ditën e Rinisë, me protesta përpara disa ministrive dhe bashkisë së Tiranës....

Sali Berisha njofton protestën e të rinjve demokratë, 5 drejtues të mazhorancës “në shënjestër”

Ish-kryeministri Sali Berisha ka njoftuar për një protestë të të rinjve demokratë që do të zhvillohet nesër, më 8 dhjetor, në Tiranë. ...

Zbulohet kush e ngriti dronin kundër Ramës, garda iu vu në ndjekje

Gjatë inagurimit të bunkerit atomik në qendër të Tiranës, ku i pranishëm ishte edhe kryeministri Edi Rama, sipër kokës së tij është ngritur një...

“Jam te koshi Rama, hajde te koshi Balla”, të rinjtë e FRPD-së zbatojnë kërkesën e Ben Blushit

Edhe të rinjtë e Forumit Rinor të Partisë Demokratike në Shkodër i janë bashkuar aksionit më të fundit ku kazanëve të plehrave në të...

Të rinjtë e FRPD, ironi me video-selfie nga brenda Drejtorisë së Policisë

Disa të rinj të Forumit Rionor të Partisë Demokratike, të cilët po mbahen në ambientet e Drejtorisë së policisë në Tiranë, kanë realizuar një...

Vizita në SHBA, Basha: 35% e kandidatëve për deputet të jenë të rinj

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzom Basha, shprehet se nisma e PD-së që 35% e kandidatëve në listat për deputetët të jenë të rinj, është...

Zgjedhjet e FRPD në Shkodër, fitues shpallet kundërshtari i Këlliçit

Forumi Rinor i Partisë Demokratike në Shkodër ka zhvilluar zgjedhjet për kryetarin e saj. Me rreth 150 vota diferencë nga 1200 në total, Arvit...

Basha e rikthen aktiv Salianjin në PD, hap sekretariat për të

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha emëroi Ervin Salianjin, Sekretar për Aksionin Qytetar. PD njofton se ky sekretariat do të jetë në funksion të...

Lajmet e fundit