Tirana
broken clouds
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
65 %
1.5kmh
75 %
Pre
37 °
Sht
35 °
Die
33 °
Hën
35 °
Mar
30 °
E enjte, 24 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

TAG

Frontex

Drogë me çanta drejt Greqisë, Policia shqiptare dhe FRONTEX operacion në kufi: Arrestohen 4 persona, 2 shpallen në kërkim (EMRAT-VIDEO)

4 persona kanë rënë në prangate  Policisë shqiptare dhe 2 janë shpallur në kërkim pasi kanë tentuar të kalojnë 10 kg drogë me çanta...

Pas marrëveshjes me Shqipërinë, FRONTEX merr në kontroll edhe kufirin në Malin e Zi

Bashkimi Europian ka nënshkruar një marrëveshje për menaxhimin e kufirit mes Malit të Zi dhe Agjencisë Evropiane të Kufirit Kufitar dhe Bregdetit (Frontex). ...

Kapen 20 irakenë pranë kufirit me Greqinë

Rreth 20 klandestinë irakenë janë kapur ditën e sotme pranë kufirit me Greqinë. Klandestinët kishin për qëllim hyrjen në territorin shqiptar...

U kap duke kaluar kufirin me një motor të vjedhur, Frontex arreston fierakun në Kakavijë

Një 52-vjeçar, banues në fshatin Kashisht të Fier është arrestuar ditën e sotme në Kakavijë për akuzën e trafikimit të mjeteve motorike dhe kalim...

Frontex ndalon 16 emigrantë në Devolll, mes tyre gra dhe fëmijë

Policia Kufitare në bashkëpunim me Frontex kanë ndaluar gjatë natës 16 emigrantë të paligjshëm në Devoll. Refugjatët janë ndaluar në afërsi...

‘Erdhët në një vend që dashuron Europën’, Rama mesazh për Frontex: Ne nuk jemi naivë…

Kryeministri Edi Rama ka mbajtur fjalën e tij gjatë ceremonisë së nisjes së misionit të Frontex në Shqipëri. Teksa oficerët e...

FRONTEX patrullim në Shqipëri, Rama: Jemi vendi i parë në Ballkanin Perëndimor që monitoron perimetrin e saj të jashtëm

Në Tiranë mbahet sot ceremonia e nisjes së misionit mes Policisë së Shtetit dhe Frontex. Gjatë fjalës së tij, kryeministri Edi...

Frontex në Shqipëri, Lleshaj: Mision i rëndësishëm, çfarë synojmë

Në Tiranë mbahet sot ceremonia e nisjes së misionit mes Policisë së Shtetit dhe Frontex. Gjatë fjalës së tij, ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj...

Vjen në Tiranë komisioneri i BE-së për Imigracionin, takim me Ramën dhe Lleshajn

Komisioneri europian për Integrimin, Çështjet e Brendshme dhe Shtetësinë Dimitris Avramopulos do të vizitojë Tiranën në ditën e inagurimit të nisjes së operacionit të...

Hyn në fuqi marrëveshja me Frontex për ruajtjen e kufijve, reagon delegacioni i BE

Delegacioni i Bashkimit Europian në Shqipëri reagon pas hyrjes në fuqi të marrëveshjes mes Shqipërisë dhe Agjencisë Evropiane të Rojeve Kufitare dhe Bregdetare të...

Lajmet e fundit