Tirana
light rain
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
94 %
1.5kmh
75 %
Mar
24 °
Mër
25 °
Enj
25 °
Pre
24 °
Sht
24 °
E martë, 30 Maj, 2023

TAG

Frida Krifca

Eksportet bujqësore rritje edhe për katërmujorin, Krifca: Shifrat flasin qartë mbi rezultatet

Eksportet e bujqësisë shqiptare, pasi kapën shifrën historike të rritjes, por edhe realizimin e objektivit ambicioz të qeverisë për gjysmë miliardë dollarë eksporte, vijojnë...

Ndryshojnë kriteret e certifikimit të pikave agroturistike, Krifca: Të ardhurat nga ky sektor, 80 milionë euro

Ministrja e Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural, Frida Krifca deklaroi sot se të ardhurat e gjeneruara nga agroturizmi në një vit llogariten 80 milionë euro,...

Krifca në Romë: Bashkëpunim dhe marka të përbashkëta me Italinë

“Bashkëpunimi mes Shqipërisë dhe Italisë sot është në maksimumin që ka qenë ndonjëherë, teksa synojmë të ardhmen me produkte të përbashkëta dhe etiketa të...

Krifca: Mbështetje financiare dhe promovim agroturizmit, përmes paketave fiskale favorizuese

Në ditën Ndërkombëtare të Agroturizmit, ministrja e Bujqësisë dhe Zhvillimin Rural, Frida Krifca ndau një video në rrjetet sociale. Krifca vuri në dukje se, 51%...

“Kërkesë e lartë për naftë pa taksa nga fermerët”, Krifca: Nisëm shpërndarjen e 34 mijë kartave

Mbi 68 mijë fermerë i janë përgjigjur thirrjes së Skemës Kombëtare të mbështetjes në Bujqësi 2023, ndërkohë që për t’iu përgjigjur interesit të lartë...

Fillon shpërndarja e kartave për naftën në bujqësi, Krifca: Do të përfitojnë të gjithë aplikantët

“Ky do të jetë viti i bujqësisë, në drejtim të mbështetjes së shtuar ndaj fermerëve dhe rezultateve pozitive që regjistron ky sektor”. Kështu deklaroi sot...

Çështja e GRURIT në horizont/ Krifca e bujqësisë flet me homologun e Ukrainës: Ja propozimi im për çmimin e importit për këtë vit

Si do të zgjidhet këtë vit çështja e importit të grurit në vendin tonë? Vitin e kaluar pati goxha vështirësi për shkak të luftës...

Dita Botërore e Tokës, Krifca: Qendrat e transferimit të teknologjive bujqësore rol kryesor për orientimin e fermerëve dhe mbrojtjen e tokës

Ministrja e Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural, Frida Krifca, në Ditën Botërore të Tokës apeloi  për mbrojtjen e tokës si një pasuri që i shërben...

Kryeministrja italiane Giorgia Meloni merr dhuratën e veçantë nga Frida Krifca (VIDEO)

Ministrja e Bujqësisë Frida Krifca ka suprizuar kryeministren italiane Giorgia Meloni me një dhuratë të veçantë gjatë qëndrimit në Itali. Ajo i ka dhuruar një palë...

Progresi me IPARD në Shqipëri, Krifca takon komisionerin e BE, gati paketa e tretë prej 146 milionë euro për fermerët

Ministrja e Bujqësisë Frida Krifca, ka zhvilluar këtë të enjte një takim në Bruksel me Komisionerin e Bashkimit Evropian Janusz Wojciechoëski, ku u vlerësua...

Lajmet e fundit