Tirana
clear sky
1.5 ° C
1.5 °
1.5 °
35 %
5.1kmh
0 %
Die
5 °
Hën
4 °
Mar
6 °
Mër
6 °
Enj
7 °
E diel, 5 Shkurt, 2023

TAG

franceze

Ambasadorja franceze nga Korça për amnistinë fiskale: Në vend të luajë një notë “la”, Shqipëria mund të luajë një “si” që do ishte…

Ambasadorja e Francës në Shqipëri Elisabeth Barsacq nga Korça ka folur në lidhje me amnistinë fiskale. Ajo për media u shpreh se nëse do të...

Aksident në Sarandë, turistja franceze humb kontrollin e mjetit dhe përmbyset në mes të rrugës (VIDEO)

Një aksident ka ndodhur pasditen e sotme në aksin Sarandë-Ksamil. Burime për NeësBomb.al bëjnë me dije se një mjet që drejtohej nga një turiste...

Iraku dënon me vdekje 3 francezë që ishin pjesë e ISIS

Tre francezë janë dënuar me vdekje nga një gjykatë në Irak, pasi janë gjetur fajtor se kanë qenë pjesë e grupit militant, Shteti Islamik...

Ministrja franceze ia thotë troç Vuçiçit: S’ka anëtarësim në BE

Ministrja e Jashtme e Francës, Natali Loazo ka njoftuar se gjendja aktuale e Bashkimit Europian nuk e mundëson zgjerimin e anëtarësisë. ...

Përplasje mes policisë dhe protestuesve në Francë, ‘jelekverdhët’ kërkojnë daljen nga BE

Me tensione dhe përplasje mes protestuesve dhe policisë është shoqëruar protesta e sotme në Francë. Protestuesit kërkojnë daljen nga Bashkimi Europian...

Lajmet e fundit