Tirana
scattered clouds
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
94 %
1.5kmh
40 %
Die
23 °
Hën
24 °
Mar
23 °
Mër
23 °
Enj
24 °
E diel, 2 Tetor, 2022

TAG

france

Ministri ZBULON se kur do të anëtarësohet Ukraina në Bashkimin Evropian

Ministri i Çështjeve Evropiane të Francës, Clement Beaune, ka deklaruar se për anëtarësimin e Ukrainës në BE do të duhen të paktën 15 ose...

Marine Le Pen: Nuk do të kandidoj më për Presidente të Francës, mjaftojnë 3 humbje  

Marine Le Pen ka deklaruar se nuk do të kandidojë më për zgjedhjet presidenciale franceze, përveç se në ndonjë rast të jashtëzakonshëm. Gjatë një intervistë...

Franca PARALAJMËRON botën: Bëhuni gati! Lufta në Ukrainë do të zgjasë, përgatituni për pasojat

Ministri i Jashtëm i Francës, Jean-Yves Le Drian, ka paralajmëruar udhëheqëzit ndërkombëtarë se lufta në Ukrainë do të vazhdojë prandaj edhe duhet të përgatiten. Në...

Macron telefonon Zelenskyn: Do të rritim ndihmat humanitare për Ukrainën

Presidenti francez Emmanuel Macron zhvilloi një bisedë telefonike me presidentin ukrainas Volodymyr Zelensky këtë të shtunë. “Presidenti i Republikës i rikonfirmoi Presidentit Zelensky gatishmërinë e...

Vrasja e çiftit shqiptar në Francë, Prokuroria: Sherri nisi për tradhti, burrë e grua u gjetën të vdekur në tualet nga fëmijët

Prokurori publik ka dhënë detaje lidhur me ngjarjen tragjike të së martës (26 prill), kur çifti me origjinë nga Kosova u gjet i vdekur...

VIDEO/ Pas fitores, Macron del në “terren”, qëllohet me domate nga qytetarët

Një protestues ka hedhur domate drejt presidentit Emmanuel Macron, teksa ai po bënte ecjen e parë në kryeqytetin e Francës pas rizgjedhjes si president. Presidenti...

U rizgjodh President i Francës, Nikolla uron Macron: Kjo është një fitore për Francën, BE dhe të gjitha vendeve që aspirojnë integrimin evropian

Kryetarja e Kuvendit, Lindita Nikolla ka uruar për fitoren presidentin e Francës, Emmanuel Macron, i cili u rizgjodh për herë të dytë në krye...

Dy të vdekur dhe një grua e plagosur, policia e Parisit qëllon me breshëri plumbash makinën, refuzuan të ndalojnë në postbllok

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Francë, ku policia në Paris hapi zjarr dhe qëlloi për vdekje dy persona dhe plagosi një të...

Liderët e BE-së urojnë Macronin për fitoren: Duam një Francë të përkushtuar ndaj BE

Presidenti i Këshillit Evropian, Charles Michel, ka uruar Emmanuel Macron për fitoren e tij të parashikuar. Përmes një postimi në Tëitter, ai shton se BE-së...

Marine Le Pen pranon HUMBJEN: Mund të frynte erë lirie, por kutitë treguan të kundërtën! Nuk do i braktis francezët

Udhëheqësja e ekstremit të djathtë, Marine Le Pen, pas publikimit të rezultatit të Exit Poll, ka pranuar humbjen përballë Emmanuel Macron, i cili ka...

Lajmet e fundit