Tirana
clear sky
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
24 %
4.1kmh
0 %
Hën
4 °
Mar
6 °
Mër
7 °
Enj
8 °
Pre
9 °
E hënë, 6 Shkurt, 2023

TAG

forex

Mashtronin qytetarët për të investuar në bursa fiktive, arrestohen 5 punonjës të Call Center-it në Tiranë, në kërkim pronarët e huaj (EMRAT)

Pesë persona kanë rënë në prangat e policisë pasi akuzohen se përmes telefonatave mashtronin shtetas të huaj që të investonin në bursa fiktive. Sipas njoftimit...

Mashtrimi me Forex/ Paraqiteshin si agjentë shitjesh dhe mashtronin të huaj që të investonin, arrestohen dy të rinjtë në Tiranë

Një tjtetër Call Center është goditur nga Policia e Tiranës. Sipas njoftimit të uniformave blu mësohet se në finalizimit të operacionit të koduar “Trading”,...

Goditet një tjetër pikë “Forex”-i në Tiranë, pranga administratorit dhe operatores, në kërkim pronari (DETAJET)

Policia e Tiranës ka vënë në pranga administratorin dhe operatoren e një call center-i në Pazarin e Ri dhe ka shpallur në kërkim pronarin...

Mashtronin spanjollët e gjermanët, Prokuroria e Tiranës godet bërthamën operative Forex, arrestohen tre persona

Tre persona kanë rënë në prangat e policisë pasi dyshohet se shërbenin si bërthamë operative administrimi të platformave Forex që më pas shpërndaheshin në...

Mashtrime në forex, arrestohen administratori dhe menaxherja e call-center në Shkodër, shpallen në kërkim 3 të tjerë, mes tyre një izraelit

Administratori dhe menaxherja e një call centeri në Shkodër kanë rënë në prangat e policisë dhe tre bashkëpuntorët e tyre janë shpallur në kërkim. “J....

Aksion i madh policor në ‘Call Center’, ky shtet arreston gati 500 punonjës të Forex dhe Binary

Një aksion i madh policor është zhvilluar në 'Call Center'-at ilegalë në Filipine ku janë arrestuar 474 punonjës. Bëhet fjalë për...

Adoleshenti që punonte në “Call Center” tani është milioner, ja si ia arriti (Foto)

Në moshën 19 vjeç ai kishte fituar aq shumë para sa që bleu një prej makinave më të shtrenjta në treg “Bentley”, një...

Lajmet e fundit