Tirana
clear sky
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
51 %
3.1kmh
0 %
Mar
25 °
Mër
26 °
Enj
27 °
Pre
27 °
Sht
29 °
E martë, 15 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

TAG

ford

Sapo kishte dalë nga servisi, Benz-i përplaset “kokë më kokë” me Fordin në Sarandë (FOTO)

Një aksident është regjistruar pasditën e sotme në Sarandë. Ngjarja ndodhi në në kthesën e Gjashtës, pranë një lavazhi. Një mjet tip ‘Ford’ dhe një...

Trump kërkon ndihmën e prodhuesve të automjeteve: General Motors dhe Ford të prodhojnë menjëherë respiratorë

Presidenti Amerikan Donald Trump u ka bërë thirrje dy nga prodhuesve më të mëdhenj të automjeteve, Ford dhe General Motors që të fillojnë prodhimin...

Ndahet nga jetë ish-drejtuesi i Ford, mjeshtër i industrisë së rëndë  

Ndahet nga jeta në moshën 94-vjeçare, Lee Iacocca, shefi ekzekutiv i kompanisë Ford dhe më pas i Krajslerit ose siç njihej ndryshe mjeshtri i...

Drejtonte ‘Ford-in’ pa patentë, përplaset me shtyllën 33-vjeçari

Një 33-vjeçar nga Shijaku, u përfshi në një aksident rrugor, teksa drejtonte mjetin tip "Ford" pa pasur leje drejtimi. Policia bën...

Shpërthen në flakë gjatë ecjes “Fordi” në Vlorë, policia jep detaje

Shpërthen në flakë  gjatë ecjes një mjet tip“Ford Focus” në Vlorë. Policia bën me dije se më datë 05.09.2017, rreth orës 14:10, ...

Kritikat e Trump, Ford anulon ndërtimin e fabrikës 1.6 mld $ në Meksikë, zgjedh Miçiganin

Gjiganti amerikan i prodhimit të automobilave, Ford, ka anuluar planet për ndërtimin e fabrikës me vlerë 1.6 miliard dollar në Meksiko. ...

“WikiLeaks sulmon “Panama Papers”: Ju financon qeveria amerikane nëpërmjet Soros dhe Ford dhe USAID

Duket se pakënaqësia mes WikiLeaks dhe Panama Papers ka nisur me delkaratën e drejtorit të Konsorciumit Ndërkombëtar të Gazetarëve Investigativë (ICIJ), Gerard Ryle. ...

Rikthehet pas shumë vitesh Ford Torino GT (Foto)

Prodhuesi gjigand i makinave amerikane Ford planifikon të rikthejë një prej modeleve më legjendare, atë të quajtur “Torino GT” dhe që nisi prodhimin në...

Lajmet e fundit