Tirana
light rain
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
72 %
2.6kmh
75 %
Enj
14 °
Pre
18 °
Sht
15 °
Die
15 °
Hën
13 °
E enjte, 8 Dhjetor, 2022

TAG

forcat ruse

Zelensky: Rusia po përgatitet për sulme të tjera rreth Çernobilit

Presidenti rus Volodymyr Zelensky, gjatë fjalës së tij në parlamentin japonez ka paralajmëruar rreziqet me të cilat po përballet vendi i tij nga sulmet...

“Po i djegin”, zyrtari ukrainas i shqetësuar: Rusët po përdorin fosfor ndaj civilëve

Nënkryetari i Policisë Kombëtare të Kievit, Oleksiy Biloshitsky, përmes një postimi në “Facebook”, ka ngritur shqetësimin se rusët po përdorin “fosfor” ndaj civilëve.  “Një tjetër...

Forcat ruse rrethojnë Kievin, ukrainasit i frikësohen një sulmi në shkallë të gjerë

Forcat ruse po i afrohen kryeqytetit të Ukrainës, Kievit, dhe po shtojnë sulmet ndaj qyteteve të tjera kyçe, në ditën e 17-të të pushtimit...

Bombardohet xhamia në Ukrainë, ishin strehuar 80 persona, mes tyre fëmijë dhe shtetas turq

Forcat ruse kanë bombarduar një xhami në qytetin port jugor të Ukrainës, Mariupol, ku më shumë se 80 të rritur dhe fëmijë, përfshirë shtetas...

Autoritetet në Ukrainë akuza Moskës: Trupat rusë rrëmbyen sot kryebashkiakun e Melitopol  

Ministria e Jashtme e Ukrainës ka akuzuar ushtarët rusë për rrëmbimin e kryetarit të qytetit juglindor të Melitopol. Zyrtarët thanë se trupat ruse rrëmbyen kryebashkiakun...

OKB “shumë e shqetësuar” për civilët e vrarë në Ukrainë: Forcat ruse po përdorin armë shpërthyese në zona të banuara

Zyra e Komisionerit të Lartë të OKB-së për të Drejtat e Njeriut, tha të premten se mbetet "shumë e shqetësuar nga numri në rritje...

Ushtria ruse sulmon me bomba spitalin psikiatrik, 330 pacientë të shtruar

Forcat ruse ditën e sotme kanë bombarduar një spital psikiatrik pranë qytetit Izyum, ndërsa ende nuk dihet numri i viktimave. Mësohet se në spital ishin...

PAMJET SHKATËRRUESE/ Një tjetër qytet bombardohet nga forcat ruse në ditën e 13-të të luftës në Ukrainë

Ukraina është në ditën e 13-të luftës dhe pushtimit rus. Forcat ruse kanë bombarduar  këtë të martë një tjetër qytet në Ukrainë.   Një shpërthim...

Forcat ruse shumë afër Kievit, fortifikohet kryeqyteti! Pamjet tregojnë si po mbrohet qyteti

Kryeqyteti i Ukrainës, Kievi, po përgatitet për pushtimin e ushtrisë ruse, e cija vijon bombardimet prej 13 ditësh në të gjithë vendin. Mediat e huaja...

“Janë shumë afër Kievit”, zyrtari amerikan: Sa ka avancuar autokolona ruse, SHBA po i ndjek luftimet

Forcat ruse janë ende rreth 25 kilometra larg qytetit të Kievit, ndërsa 10 kilometra jashtë qendrave të qytetit të Chernihiv dhe Kharkiv në veri. "Në...


Lajmet e fundit