Tirana
clear sky
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
77 %
0kmh
0 %
Enj
16 °
Pre
26 °
Sht
24 °
Die
25 °
Hën
24 °
E enjte, 6 Tetor, 2022

TAG

forcat ruse

Zelensky viziton zonat e çliruara në Ukrainë: Jam i tronditur nga ajo që pashë, por do t’i marrim qytetet e pushtuara

Presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky thotë se është i tronditur nga ajo që ka parë gjatë vizitës së tij në lagjen e sapoçliruar ,“Izium”, Kharkiv. "Ajo...

Paralajmëron Britania: Putin po grumbullon më shumë trupa, po përgatitet për një sulm të ri në…

Forcat ruse po grumbullohen në jug të Ukrainës, dhe Ministria e Mbrojtjes e Mbretërisë së Bashkuar beson se mund të bëhet fjalë për përgatitje...

Zyrtarët rusë: Forcat tona kanë shkatërruar armët që Perëndimi i ka dërguar Ukrainës

Ministria ruse e Mbrojtjes njofton se ka shkatërruar një sasi të madhe armësh dhe pajisjesh ushtarake në rajonin e Donetskut, duke përfshirë disa armë...

Forcat ruse rrisin sulmet në Donbas, futen në qytetin e Severodonetsk

Forcat ruse kanë hyrë në qytetin e Severodonetsk, ndërsa vazhdojnë përpjekjet e tyre për të kapur rajonin lindor të Donbasit. Një guvernator në rajon...

Presidenti Charles Michel vizitë të papritur në Odessa, forcat ruse lëshojnë “shi” raketash në vendin e takimit

Presidenti i Këshillit të Europës Charles Michel, ka shkuar sot në një vizitë të papritur në qytetin port të Odessa, ku raportohet se po...

Zbulohet një varr i dytë masiv në Mariupol, është 45 metra i gjatë, forcat ruse akuzohen se po përpiqen të fshehin masakrën

Një tjetër varr masiv është gjetur në Ukrainë, këtë herë jashtë qytetit port të rrethuar të Mariupolit. Zyrtarët e qytetit kanë frikë se deri...

Zyrtarët në Ukrainë: 300 civilë u mbajtën peng për 4 javë nga rusët në bodrumin e një shkolle

Ukraina pretendon se 300 civilë u mbajtën peng në bodrumin e shkollës Yahidne. Ministria e Mbrojtjes e Ukrainës ka pohuar se rreth 300 persona janë...

Forcat ruse rigrumbullohen në kufi, pritet sulm i ashpër në këto dy qytete ukrainase

Forcat ushtarake ruse janë duke u ri-grumbulluar në kufirin me Ukrainën, sipas disa imazheve satelitore të ditëve të fundit. Ekspertët amerikanë dhe ata ukrainas kanë...

Trupa të lidhur, të pushkatuar e të kalbur në Bucha, si nisi masakra që zbehu fitoren e ushtrisë ukrainase

Kolona ruse e tankeve dhe transportuesve të blinduar të personelit kaloi me shpejtësi përgjatë një rruge banimi në Bucha. Ishte data 27 shkurt. Bëhej...

Putin heq dorë nga lufta në Ukrainë? Kremlini: Jemi të gatshëm të lejojmë anëtarësimin e saj në BE, por me një kusht

Prej më shumë se një muaj Rusia dhe Ukraina po luftojnë “dhëmb për dhëmb”, ndërkohë gjithashtu po përpiqen që një prej mënyrave për t’i...

Lajmet e fundit