Tirana
clear sky
27.5 ° C
27.5 °
27.5 °
54 %
2.6kmh
0 %
Mar
27 °
Mër
41 °
Enj
41 °
Pre
39 °
Sht
39 °
E martë, 27 Korrik, 2021

TAG

Forcat e Armatosura

Diplomohen 59 oficerët e rinj të FA, Peleshi: Akademia e FA, diploma ekuivalente me akademitë e vendeve të NATO

59 kadetë, mes të cilëve 13 vajza dhe 46 djem përfunduan me sukses Kursin e Përgatitjes së Oficerit të Ri, i cili zgjati 37...

Kursantët për pilotë nisin praktikën fluturuese, Peleshi: Pas 15 vjetësh po prodhojmë pilotë me kapacitetet tona, AFA zgjedhja më e mirë për maturantët

12 nëntogerë të cilët po ndjekin kursin e pilotit ushtarak në Bazën Ajrore të Farkës nisën praktikën fluturuese me helikopterët që shërbejnë për procesin...

FOTO: Këto janë “bishat” e blinduara të Ushtrisë Shqiptare, amerikanët i përdorin në Irak dhe Afganistan

Mjetet që shikoni në foton e mësipërme, janë blindat që përdor prej dy vitesh Ushtria Shqiptare, dhuratë e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, shkruan...

Prej 4 ditësh mali i Tomorrit në flakë, Peleshi: Forcat e Armatosura po luftojnë me zjarrin, veç helikopterit nga ajri, janë angazhuar…

Prej katër ditësh mali i Tomorrit është përfshirë nga flakët. Ministri i Mbrojtjes, Niko Peleshi me anë të një postimi në rrjeett sociale shkruan se...

Qëlloi mbi policinë dhe u fsheh mes pyllit, kapet pas 24 orëve “luftë” me forcat e armatosura 29 vjeçari i rrezikshëm në Francë

Një ish-ushtar i armatosur në arrati në Francën jug-perëndimore është qëlluar nga policia pas një ndjekje që ka zgjatur 24 orë. 29-vjeçari Terry Dupin ishte...

“Akademia e FA po modernizohet sipas modelit amerikan”, ministri jep lajmin e mirë: Studentët do diplomohen ushtarakisht dhe në degë civile

Ministri i Mbrojtjes, Niko Peleshi ka dhënë sot lajmin e mirë për të gjithë studentët që angazhohen me studime në Akademinë e Forcave të...

Xhaçka publikon foton e Paqerujatëseve shqiptare në OKB: Nderim për ata që rrezikojnë jetën për të sjellë paqe e siguri

Ministrja e Jashtme, Olta Xhaçka, në Ditën Ndërkombëtare të Paqeruajtësve të Kombeve të Bashkuara, ka nderuar të gjithë ata që rrezikojnë jetën e tyre...

Yuri Kim pret ushtarët amerikanë, do të stërvisin Forcat e Armatosura Shqiptare

Ambasadorja amerikane Yuri Kim, ka pritur sot në aeroport ushtarët amerikanë nga Garda Kombëtare e New Jersey. Ata do të ndihmojnë Shqipërinë në përgatitjen...

Forcat e Armatosura dyfishojnë kapacitetet në ndihmë të banorëve, tregojnë zonat e përmbytura në Shkodër

Forcat e Armatosura kanë dyfishuar kapacitetet në ndihmë të banorëve të prekur nga përmbytjet për shkak të reshjeve të dendura të shiut. ...

Zjarret në Patos, Mallakastër e Roskovec, helikopteri ‘COUGAR’ i Forcave Ajrore nis operacionin për shuarjen e flakëve (VIDEO)

Këtë verë Shqipëria është përballur me një numër të lartë të zjarreve që kanë djegur sipërfaqe të mëdha me pyje dhe kullota. ...

Lajmet e fundit