Tirana
clear sky
19.5 ° C
19.5 °
19.5 °
88 %
1kmh
0 %
Pre
19 °
Sht
24 °
Die
26 °
Hën
27 °
Mar
23 °
E premte, 2 Qershor, 2023

TAG

fond

Zgjedhjet e 14 majit/ Qeveria i akordon KQZ-së 2 miliardë lekë për zgjerimin e votimit elektronik, dy Bashkitë që po shqyrtohen

Një fond prej 2 miliardë lekësh është shtuar në buxhetin e vitit 2023 për zgjedhjet vendore të 14 majit. Përmes një vendimi ky fond i...

Ministria e Kulturës 10 milionë lekë FOND për artizanët, duhet t’ua trashëgoni të rinjve

Ministria e Kulturës ka vendosur të promovojë artizanatin dhe ka çelur projektin "Fondi i Artizanëve 2023", për të gjithë ata persona që kanë projektpropozime...

Këngëtari shqiptar dhuron 5000 euro për fondin e Ushtrisë: Ndoshta janë pak, po nesër bëhen më shumë

Këngëtari kosovar Labinot Tahiri, i cili njihet për publikun si “Labi”, ka treguar shpesh anën e tij humane, duke ndihmuar njerëzit në nevojë. Së fundmi...

Ukraina merr fondin prej 1 milion eurosh nga Shqipëria!

Ukraina ka marrë fondin prej 1 milionë euro nga Shqipëria të miratuar nga kuvendi shqiptar më 10 qershor. Ministria e Financave e Ukrainës në bashkëpunim...

BE jep 5.7 milion euro për digjitalizimin e pronave në Shqipëri: Forcohet dhe mbrohet e drejta e pronësisë

Bashkimi Europian i ka dhuruar një fond prej 5.7 milionë € kadastrës shqiptare, me anë të së cilës forcohet dhe mbrohet e drejta e...

Covid, Greqia i propozon BE fushatë informative mbarë-europiane, kërkon fond edhe për median

Greqia i ka propozuar Bashkimit Europian një fushatë mbarë-europiane informative për Covid. Në propozimin e saj Greqia i kërkon BE të...

Rama kusht biznesmenëve: Fitoni fondin nëse kontribuoni për universitetin

Kryeministri Edi Rama prezontoi "Paktin për Universitetin" me 12 pika për plotësimin e kërkesave të studentëve. Ndër të tjera Rama...

Gjermania jep lajmin e mirë për emigrantët, ja çfarë do të ndodhë

Gjermania jep lajmin e mirë për emigrantët, nga ku pritet të përfitojnë edhe ata shqiptarë.  Ministri gjerman i zhvillimit, Gerd Müller, planifikon një...

Gjermania mbështet fuqishëm ekonominë shqiptare, tjetër fond që nxit punësimin, në fokus rinia

Rritet mbështetja e Gjermanisë ndaj qeverisë shqiptare për zhvillimin e qëndrueshëm ekonomik, rajonal dhe punësimin, si dhe për të sjellë më shumë shqiptarë pranë...

Lajmet e fundit