Tirana
clear sky
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
86 %
2.1kmh
0 %
Hën
12 °
Mar
12 °
Mër
12 °
Enj
14 °
Pre
14 °
E hënë, 28 Nëntor, 2022

TAG

FMN

FMN: Paketat e ndihmës të shkojnë te nevojtarët, duhet transparencë; Ja ç’do bëjmë me Shqipërinë

Shefja e re e Misionit të FMN-së për Shqipërinë, Yan Sun dhe shefi në ikje, Jan Kees Martijn, në një intervistë të përbashkët për...

‘Qeveria Rama u tërhoq nga dy projekte mafioze’, Tabaku publikon raportin e fundit të FMN

Ish-deputetja e Partisë Demokratike Jorida Tabaku ka publikuar raportin e fundit të FMN, ku thuhet se qeveria ka shtyrë në kohë Ligjin e Korporatës...

Paralajmërimi i FMN: Pandemia do të sjellë depresionin më të thellë pas vitit 1930

Drejtorja menaxhuese e Fondit Monetar Ndërkombëtar, Kristalina Georgieva ka paralajmëruar se pandemia e koronavirusit mund të shkaktojë depresionin më të thellë ekonomik në botë...

Shifrat e FMN, Shqipëria, me financimet më të ulëta në Europë për shëndetësinë

Ndër 43 vende europiane, Shqipëria renditet e fundit për sasinë e fondeve që akordon për shëndetësinë në raport me Prodhimin e Brendshëm Bruto (PBB)....

Basha takim me misionin e FMN: 13 OLIGARKË po vjedhin 147 milion dollarë. Koha për reagim gjithëpopullor

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha është takuar sot me shefin e misionit të Fondit Monetar Ndërkombëtar, Jan Kees Martinj. Në...

Apeli i FMN për koncesionet, reagon Partia Demokratike: Nxjerrja e vendit nga kriza është emergjencë kombëtare

Drejtori i Kabinetit të kreut të PD, eksperti i financave Dorjan Teliti, ka ngritur shqetësimin e bërë nga ana e Fondit Monetar Ndërkombëtar (FMN)...

FMN kërkon rishikimin e uljes së pragut të TVSH për bizneset e vogla

Shqipëria rezulton të ketë efektivitetin më të ulët të grumbullimit të Tatimit mbi Vlerën e Shtuar (TVSH) në Rajon. Sipas një analizë të Fondit...

FMN paralajmëron sërish për rreziqet e PPP-ve: Mund të dëmtojnë bilancin publik të Shqipërisë

Fondi Monetar Ndërkombëtar (FMN) ka paralajmëruar sërish për rreziqet që mund t’i vijnë Shqipërisë në sektorin publik si rrjedhojë e borxhit të lartë publik,...

FMN: Të rishikohet projektligji për Korporatën e Investimeve

Në Shqipëri, misioni i Fondit monetar Ndërkombëtar i kërkoi sot qevrisë të rishikojë projektligjin e propozuar prej saj për krijimin e Korporatës së Investimeve...

Raporti i FMN për rritjen ekonomike 4.2%, reagon Ministria e Financave: Më e larta në dekadën e fundit

Ministria e Financave dhe Ekonomisë ka reaguar menjëherë pas publikim it të raportit të Fondit Monetar Ndërkombëtar (FMN) për rritjen ekonomike. ...


Lajmet e fundit