Tirana
few clouds
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
77 %
2.1kmh
20 %
Enj
15 °
Pre
18 °
Sht
19 °
Die
16 °
Hën
17 °
E enjte, 30 Mars, 2023

TAG

flutura acka

Flutura Açka publikon foton e vjetër me djalin, i uron Shqipërisë Pavarësinë: Secili feston sipas mënyrës së tij

Deputetja e Partisë Demokratike, Flutura Açka, ka zgjedhur që Shqipërisë t’ja urojë ditën e Pavarësisë në një mënyrë mjaft prekëse. Në llogarinë e saj në...

“Jeta ime ka qenë vetëm ato 18 vite”, Flutura Açka “shpërthen” në lot, rrëfen ditët e fundit me të birin

Deputetja dhe shkrimtarja Flutura Açka ka kujtuar djalin e saj të ndjerë ku dhe ka folur dhe për mëmësinë, si një ndër provat më...

Flutura Açka drejt largimit nga PD? Deputetja: As unë nuk e gjej veten, projeksioni im ishte ndryshe

Shkrimtarja dhe deputetja e Partisë Demokratike Flutura Açka nuk mbajti dot lotët kur kolegia Grida Duma njoftoi lënien e mandatit të deputetit. E ftuar këtë...

Deputetja e PD krah “Nismës Thurrje”, depoziton në Kuvend draftin për plazhet 100% publike

Deputetja e Partisë Demokratike Flutura Açka i është bashkuar iniciativës në Nismës Thurrje për lirimin e plazheve publike në vendin tonë. Nisma Thurrje ka arritur...

“Nxënësve t’u mësohet historia e regjimit diktatorial”, Flutura Açka sugjeron: Të bëhen të detyrueshme klasat e notit në shkolla

Kryetarja e Komisionit për Edukimin, Flutura Açka, foli sot në ditën e parë të nisjes së vitit akademik 2022-2023 për sistemin arsimor, duke u...

“A keni turp, po kush i lejoi ato?”, Flutura Açka e revoltuar me qeverinë për ndërtimet pa leje

Deputetja e PD shkruan e revoltuar për operacionin e qeverisë shqiptare, për sekuestrimin e objekteve pa leje, i cili ka nisur vrullshëm prej dy...

Kolegët braktisin sallën, Flutura Açka poston foto nga brenda Kuvendit: Turpi e mbuloftë këtë “peizazh fajtor”!

Në ditën e dytë të sesionit të ri parlamentar, dhe në një moment të rëndësishëm kur pritet të miratohet rregullorja e vendosjes së flamurit...

“Kryeministri tha ‘gojore’ në sy të ministreve dhe ato e duartrokitën”, Flutura Açka: Zot na i ruaj gratë

Deputetja e Partisë Demokratike, Fluturac Açka, ka reaguar pas deklaratave të bëra sot nga foltorja e Kuvendit nga kryeministri Edi Rama. Përmes një postimi në...

Flutura Açka i del në mbrojtje ish-kryeministrit, apel deputetëve: Boll ia ndollët vdekjen Sali Berishës, jeni të detyruar ta respektoni

Deputetja e Partisë Demokratike, Flutura Açka,  i ka kërkuar kolegëve të saj në Kuvend që të mos i ndjellin më vdekjen ish kryeministrit Sali...

“Shqiptarët i nxori në shesh mjerimi”, Flutura Açka për protestën: Opozita duhet t’u kërkojë ndjesë shqiptarëve, ua grabiti dhe atë

'Protesta është e drejta dhe detyrimi i shqiptarëve në kushtet e një Shqipërie në agoni. Mjerisht politika është mësuar t’ia grabisë kreditet qytetarit të...

Lajmet e fundit