Tirana
light rain
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
44 %
1.5kmh
20 %
Mar
26 °
Mër
26 °
Enj
26 °
Pre
25 °
Sht
24 °
E martë, 30 Maj, 2023

TAG

flota ruse

Pretendimet për sulmin ndaj flotës në Detin e Zi, Rusia “notë të ashpër proteste” Britanisë: Do të përballeni me pasoja të rrezikshme

Ministria ruse e ZMbrojtjes ka dërguar një notë proteste "të ashpër" ndaj Britanisë së Madhe pas sulmit të pretenduar të Flotës ruse në Detin...

Alarmi: Rusia ka sjellë pranë brigjeve të Italisë nëndetësen nukleare

Flota ruse e në Detin e Zi është një nga më të mëdhatë dhe më të përfolurat. Por shumë pak dihet për një tjetër...

Flota ruse kalon nesër përmes ujërave britanike

Disa luftëanije dhe një aeroplan mbajtëse të flotës detare ruse pritet të kalojnë nesër përmes ujërave të Britanisë së Madhe. E ndërsa...

Lajmet e fundit