Tirana
clear sky
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
82 %
1kmh
0 %
Enj
23 °
Pre
26 °
Sht
24 °
Die
25 °
Hën
26 °
E enjte, 6 Tetor, 2022

TAG

Florida

Rritet bilanci i viktimave, 90 të vdekur si pasojë e Urganit Ian në Florida

Numri i viktimave nga Uragani Ian është raportuar se ka shkuar në 90, në Florida. Ekipet e shpëtimit janë duke vazhduar kërkimin për të mbijetuarit. Zyrtarët...

Uragani më vdekjeprurës në historinë e Floridas, shkon në 10 numri i viktimave

Një përpjekje e madhe kërkimi dhe shpëtimi po vazhdon në Florida pas uraganit Ian, i cili shkatërroi një pjesë të madhe në të gjithë...

Përmbytje shkatërruese nga uragani “Ian”, 9 të vdekur në Florida

Të paktën nëntë persona kanë humbur jetën, si pasojë e uraganit Ian, i cili goditi Florida-n pak ditë më parë. Komisioneri i qarkut Charlotte, Chris...

Uragani “Ian” shënon viktimën e parë, Biden del në konferencë URGJENTE

Viktima e parë është shënuar nga uragani Ian i cili ka goditur Floridën. Kanë qenë zyrtarët në Volusia County, në verilindje të Orlandos, Florida,...

VIDEO/ Uragani “pushton” Floridën, gazetarja merr masa, i vendos mikrofonit prezevativ për ta mbrojtur

Uragani “Ian”  tashmë ka “pushtuar” Floridën dhe të gjithë banorët me udhëzimet e autoriteteve kanë marrë masat e nevojshme. Ndërkohë, sipas mediave të huaja mësohet...

VIDEO/ Uragani në Florida, 2.2 milionë banorë mbeten pa energji elektrike, përmbyten spitalet

Uragani i kategorisë 5 ka prekur brigjet e shtetit të Floridas në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Të paktën 2.2 milionë banorë raportohet se kanë...

PAMJE DRAMATIKE / Uragani më i rrezikshëm në histori, “Ian” mbërrin në Florida, zyrtarët japin alarmin: Evakuohuni, shpëtoni jetën!

Uragani “Ian” është fuqizuar duke arritur “Kategorinë 4”, teksa po i drejtohet shtetit Floridës këtë të mërkurë. Me një shpejtësi të erërave që variojnë në...

Donald Trump është nën hetim për pengim të drejtësisë dhe shkelje të Aktit të Spiunazhit

FBI po e heton ish-presidentin amerikan Donald Trump për shkelje të mundshme të Aktit të Spiunazhit dhe pengim të drejtësisë. Urdhri i FBI për bastisjen...

“Do sulmoj me armë shkollën”, arrestohet 10-vjeçari në Florida pas mesazheve kërcënuese

Një djalë 10-vjeçar nga Florida është arrestuar pasi ka kërcënuar se do të bënte masakër në një shkollë. Mediat e huaja shkruajnë se 10-vjeçari i...

“Personi i fundit që doni të arrestoni, është fëmija juaj”/ Rastësi e hidhur për oficerin e policisë, prangos vajzën e tij që akuzohet për...

Një oficer policie nga Florida, i njohur për goditjen ndaj drogës së paligjshme, iu desh të arrestonte vajzën e tij, nën dyshimin për trafik droge.  Kristen...

Lajmet e fundit