Tirana
clear sky
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
77 %
0kmh
0 %
Enj
16 °
Pre
26 °
Sht
24 °
Die
25 °
Hën
24 °
E enjte, 6 Tetor, 2022

TAG

flora

Gjeli i egër rikthehet në Parkun Kombëtar të Tomorrit

Gjeli i egër është një specie e kërcënuar nga zhdukja që jeton pak në numër në pyjet e dendura halore në Europë nga vendet...

“U afrua shumë”, turistët vrasin ariun polar në Norvegji

Një ari polar është qëlluar për vdekje pasi sulmoi anëtarin e ekuipazhit të një anije me turistë. Ngjarja ndodhi në Arkipelagun...

E PAZAKONTË: Shqiptarja bëhet nënë për herë të parë në moshën 58-vjeçare

E pazakontë por ka ndodhur. Një grua 58-vjeçe ka sjellë në jetë fëmijën e saj të parë. Shqiptarja quhet Flora dhe...

300 mijë shpendë vriten çdo vit në Shqipëri

Miliona shpendë vijnë migrojnë në gadishullin e Ballkanit çdo vit, por shumë pak arrijnë të dalin të gjallë. Sipas të dhënave tronditëse nga “BirdLife”...

Lajmet e fundit