Tirana
moderate rain
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
82 %
3.1kmh
100 %
Hën
18 °
Mar
21 °
Mër
24 °
Enj
21 °
Pre
27 °
E hënë, 26 Shtator, 2022

TAG

flamuri

Turqit të fyer pas incidentit me flamurin në Gjirin e Lalëzit: Nuk e prisnim, jemi vëllezër

Sezayir Arslan, sipërmarrës turk tha në një intervistë për Euronews Albania tha se ai dhe turqit e tjerë ndihen të fyer nga veprimi i...

Hapja e negociatave, flamuri i BE-së do të ngrihet në Kryeministri

Në kuadër të organizimit të konferencës së parë ndërqeveritare, sot në godinën e kryeministrisë do të ngrihet flamuri i Bashkimit Evropian. Shqipëria ditën e djeshme,...

Festat e nëntorit, Rama poston fotot nga flamurët që valëviten në ballkone: Nisma e bukur e familjeve shqiptare

Dhe pak ditë na ndajnë nga festat e nëntorit. Më këtë prang festat kryeministri Edi Rama ka publikuar disa foto nga nisma që kanë...

TENSIONE në mbledhjen e Këshillit të Sigurimit në OKB, Rusia kërkon që ministrja Gërvalla të heqë flamurin e Kosovës, Britania e Madhe i del...

Ka nisur me tensione mbledhja e Këshillit të Sigurisë në Organizatën e Kombeve të Bashkuara, pasi përfaqësuesi i rusisë ka kërkuar nga ministrja e...

E PAPRITUR/ Sulmohet Konsullata e Kosovës në Danimarkë, ‘vandalët’ vjedhin flamurin

Sulmohet Konsullata e Republikës së Kosovës në Kopenhagë të Danimarkës. Lajmin e sulmit e ka bërë me dije, Ministria e Punëve...

Mjeku infeksionist kërkon të lihet mënjanë politika dhe bën thirrje patriotike: Ndër shekuj na ka bashkuar flamuri Kuq e Zi, vendoseni në ballkonet dhe...

Mjeku infeksionit Tritan Kalo, është një nga mjekët më me eksperiencë në spitalin Infektiv. Në këto kohë të vështira që po...

Pas 100 vitesh, restaurohet flamuri i Kongresit të Lushnjes (Si duket- PARA dhe PAS)

Flamuri i Kongresit të Lushnjes, i vitit 1920, është kthyer në gjendje perfekte pas restaurimit të tij. I shpalosur në vitin...

Incident më Eurovision, shpaloset flamuri palestinez në skenën e Tel Avivit

Finalja e Eurovision është shoqëruar me një incident. Flamuri palestinez është shfaqur mbrëmë në skenën e Tel Avivit. Ndërkohë, ky episod...

Ditë zie kombëtare, flamujt ulen në gjysmë shtizë në nder të Major Tanushit

Dita e sotme është shpallur ditë zie kombëtare në nder të major Klodian Tanushit i cili humbi jetën më 10 maj në Letoni. ...

Lajmet e fundit