Tirana
clear sky
29.5 ° C
29.5 °
29.5 °
58 %
1kmh
0 %
Mër
29 °
Enj
40 °
Pre
32 °
Sht
36 °
Die
38 °
E mërkurë, 4 Gusht, 2021

TAG

flamuri i Kosoves

Edi Rama fyen simbolet e Kosovës gjatë diskutimeve me diasporën

Kryeministri Edi Rama ka fyer sot simbolet e shtetit të Kosovës duke rrezikuar të rikthejë edhe njëherë tjetër debatin që shkaktoi pak javë më...

Zyrtari kosovar – tifozëve shqiptarë: Hiqni flamjt e kuq, i yni është blu

Zyrtarët e Federatës Kosovare të Futbollit u kanë bërë sot thirrje publike me megafon tifozëve në hyrje të stadiumit që të hiqnin flamujt e...

Incidenti në Francë, policia nuk lejon flamurin e Kosovës, në maj u bë anëtare e UEFA-s

Pak orë para ndeshjes, tifozët janë grumbulluar pranë stadiumit “Velodrome”, ku do të bëhen gati për të hyrë. Të gjithë janë me flamurët përkatës...

EBU nuk tërhiqet, flamuri i Kosovës nuk do lejohet në Eurovision

Europian Broadcasting Union (EBU) ka  publikuar dokumentin e ri për rregullat e flamujve në Eurovision dhe sërish flamuri i Republikës së Kosovës vazhdon të...

Ndaloi flamurin e Kosovës, Eurovisioni kërkon falje

Pas reagimit të drejtorit të RTK-së dhe reagimeve tjera, zyrtarë të EBU dhe oranizatorët e Eurovizion, kërkuan falje. “Të enjten pasdite, në...

Lajmet e fundit