Tirana
clear sky
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
82 %
0.5kmh
0 %
Hën
26 °
Mar
29 °
Mër
31 °
Enj
32 °
Pre
26 °
E hënë, 23 Maj, 2022

TAG

Flamur Vezaj

“I zgjatën mandatin atyre që bëjnë pushime në hotelet e trafikantëve”, gazetari kundër vendimit të Kuvendit: Mos u ankoni pastaj për selektime në vendimarrje

Ditën e sotme mazhoranca dhe opozita bashkuan votat, ku 118 deputetë votuan pro zgjatjes së mandatit për organet e Vettingut deri në vitin 2024. Në...

Protesta në selinë e PD, gazetari ngre pikëpyetjen: Ku i gjetën gazrat helmues PD-istat brenda rrethimit, s’lejohen të përdoren nga individë civilë

Gazetari investigativ Flamur Vezaj e quan një turp të madh përplasjen mes demokratëve në selinë e Partisë Demokratike. Ai shkruan se mbrojtja e ndërtesës së...

Skandali në vettting me gjyqtarin Sokol Ngresi, gazetari ironizon: Alo OMN-ja, mbaruat fundjavën? Çfarë hëngrët, na hapët barkun, kjo është reforma? (E PLOTË)

Gazetari i njohur Flamur Vezaj, ka reaguar pas shkrimit të publikuar në newsbomb.al, ku në një skandal ishte përfshirë një prej organeve më të...

Gazetari shpërthen ndaj zyrtarëve të Policisë: Saimir Hoxhën sot e shpallët DËSHMOR, por për disa vite i refuzuat gradën dhe e degdisët në disa...

Qeveria shpalli ditën e sotme "Dëshmor të Atdheut" Saimir Hoxhën, nënkomisarin që u vra ditën e djeshme në krye të detyrës nga Aldi Rama...

Gjykata i konvertoi dënimin dy ish-kryetarëve të Bashkisë në punë publike, reagon gazetari: Vendim qesharak, nëse shkel ligjin duhet të rrish në burg e...

Gazetari Flamur Vezaj përmes një postimi në rrjetet sociale e ka konsideruar si “qesharak” vendimin e marrë nga Gjykata e Posaçme e Apelit ditën...

Pse KLGJ-ja NUK publikon vendimet e “Vettingut” për Sokol Sadushin, Ilir Pandën dhe Edvin Pupen?!

Shkruan Flamur VezajAnetaret e Keshillit te Larte Gjyqesor, nuk zbardhin vendimet e “vetingut” per tre anetaret e Gjykates se Larte te emeruar qe ne...

Denoncimi i gazetarit: Anëtarët e Këshillit të Lartë Gjyqësor i bënin “like” videove të gjyqtares së “mafias”: Si do ta hetojnë tani?!

Gazetari Flamur Vezaj shkruan për videot e kryegjyqtares së Elbasanit Enkeleda Kapedani, të cilat u bënë virale në rrjetet sociale pasi ajo pozonte në...

Përplasja për makinën e diktatorit/ Gazetari e quajti ‘komunist të eksituar pas Enverit’, Blendi Gonxhja i shkruan ‘fletërrufe’ dhe i bën bllok, Vezaj i...

Vijon përplasja mes drejtorit të Transporteve Blendi Gonxhja me gazetarin Famur Vezaj, pasi ky i fundit reagoi i revoltuar kur Gonxhja publikoi një video...

Blendi Gonxhja ‘mburret’ për takimin me Enver Hoxhën dhe vizatimet që ia pëlqeu diktatori, shpërthen gazetari: Të na rrojnë komunistët dhe këlyshët e tyre,...

Drejtori i Transporteve Blendi Gonxhja në profilin e tij në Facebook ka postuar një video të limuzinës së personalizuar të ish-diktatorit Enver Hoxha, një...

Kush fshihet pas këtyre vrasjeve? Janë gazetarë që po investigonin ekzekutimet e ndryshme dhe ish-zyrtarë politikanë

Në Kosovë janë vrarë shumë aktivistë dhe atdhetarë, vrasjet e të cilëve janë ende pa autor. Ndërkaq, për këtë shkruan gazetari...

Lajmet e fundit