Tirana
few clouds
-1.5 ° C
-1.5 °
-1.5 °
43 %
1kmh
20 %
Hën
3 °
Mar
4 °
Mër
7 °
Enj
8 °
Pre
9 °
E hënë, 24 Janar, 2022

TAG

flaket

Përfshihet nga flakët apartamenti në Vlorë, dyshohet se një i moshuar ka mbetur brenda i bllokuar

Flakët e zjarrit dyshohet se kanë përfshirë një aprtament pranë shkollës 9-vjeçare “Ismail Qemali” në Vlorë. Sipas informacioneve paraprake dyshohet se një person i moshuar,...

Zjarri në Vishë të Vunoit, Shkreli: Flakët u shuan nga mobilizimi i njerëzve të vendit brenda mbasditës

Një zjarr ra ditën e djeshme mbi Vishe matanë Vunoit, i cili arriti të mobilizohej shumë shpejt. Me anë të një postimi në rrjetet sociale...

Foto+Video/ Zjarrëfikëset e Tiranës në aksion në shuarjen e zjarreve në Zall Herr, Mazrek dhe Sharrë

Flakët kanë pushtuar disa zona të vendit, duke u përhapur fuqishëm gjatë javëve të fundit. Forca të shumta të zjarrfikëseve prej ditësh kanë luftuar...

FOTO: Mbërritën nga Holanda dhe Çekia tre helikopterë për shuarjen e flakëve

Kanë mbërritur në aeroportin e Rinasit 3 helikopterë, nga Holanda dhe Çekia, pjesë e mbështetjes që dy vendet po I japin Shqipërisë, në kuadër...

Zjarr edhe në malin e Taraboshit, flakët marrin para shkurre e pemë, shuhen disa vatra në Shkodër

Pasditen e sotme flakët kanë përfshirë edhe malin e Taraboshit, në Shkodër. Në vendngjarje kanë mbërritur 2 mjete zjarrfikës, që po punojnë për të vënë...

Flakët dalin jashtë kontrollit në Vlorë, zjarri nuk kursen as banesat në fshatin Gjormë, banorët me kova me ujë vrapojnë pranë shtëpive të tyre

Zona e Karaburunit nuk është pika e vetme kritike në Vlorë pas situatës së zjarreve që kanë prekur prej më shumë se një jave...

Vijon lufta me zjarret në vend! Ministria e Mbrojtjes tregon si paraqitet situata, ja cilat zona janë përfshirë nga flakët

Ministria e Mbrojtjes ka dhënë detaje në lidhje me situatën aktuale të zjarreve në vendin tonë. Sipas njoftimit është bërë me dije se pas punës...

Karaburuni vijon të digjet prej ditësh, pritet ndërhyrja nga ajri për shuarjen e flakëve, vatër zjarri edhe në Tragjas

Gadishulli i Karaburunit vijon të digjet prej ditësh, me flakët që kanë rrafshuar sipërfaqe të mëdha me bimësi. Edhe pse forcat zjarrfikëse po punojnë prej...

Vlora nën “pushtetin” e flakëve, Dritan Leli del vetë në terren: Situata po stabilizohet pas ndërhyrjes së helikopterëve

Prej disa ditësh në Vlorë janë aktive disa vatra zjarri, që kanë djegur sipërfaqe të madhe me bimësi dhe po rrezikojnë edhe banesat e...

Dy vatra zjarri në Kurbin dhe Krujë, rrezikohen banesa dhe shtylla e tensionit të lartë

Një zjarr ka rënë ditën e sotme pranë fshatit Shemri në Kurbin. Flakët kanë përfshirë një sipërfaqe me shkurre dhe pemë, duke rrezikuar edhe...

Lajmet e fundit