Tirana
clear sky
30.5 ° C
30.5 °
30.5 °
48 %
3.6kmh
0 %
Mër
28 °
Enj
38 °
Pre
39 °
Sht
31 °
Die
31 °
E mërkurë, 17 Gusht, 2022

TAG

fitore

Diamanti Zaniolo shkëlqen në Tiranë, Roma fiton finalen historike në “Air Albania”

Finalja historike e UEFA Conference League, që u luajt në “Air Albania”, u fitua nga Roma me rezultatin 1-0. Një gol i minutës së...

I përlotur Macron mban fjalimin e fitores: Faleminderit që më besuat!

Emmanuel Macron së bashku me bashkëshorten e tij, Brigitte, ka mbërritur në podiumin poshtë kullës Eiffel në Paris, aty ku dhe është pritur nga...

Liderët e BE-së urojnë Macronin për fitoren: Duam një Francë të përkushtuar ndaj BE

Presidenti i Këshillit Evropian, Charles Michel, ka uruar Emmanuel Macron për fitoren e tij të parashikuar. Përmes një postimi në Tëitter, ai shton se BE-së...

Berisha i BINDUR për fitoren e tij si KRYEMINISTËR: Do të jem nektari për të ardhmen e këtij vendi

Ish-kryeministri Sali Berisha, mbrëmjen e sotme i bindur për fitoren e tij si kryetari i Partisë Demokratike dhe më pas në postin e kryeministrit...

Vuçiç shpall fitoren, merr 59.8% të votave në zgjedhjet presidenciale

Presidenti aktual i Serbisë dhe lideri i Partisë Përparimtare Serbe, Aleksandar Vuçiç, shpalli fitoren në zgjedhjet presidenciale dhe parlamentare të mbajtura më 3 prill. Sipas...

“Për Bertie”, Ilir Meta përshëndet kalimin e Celtic në finalen e Kupës, ia dedikon fitoren legjendës që u nda nga jeta pak ditë më...

Presidenti Ilir Meta njihet si një nga tifozët më të “zjarrtë” të Celtic në Skoci, ekip të cilin e ka ndjekur disa herë nga...

“Jemi rikthyer”, Haradinaj numëron komunat e fituara: Kemi shënuar rezultatin më të mirë

Kryetari i Aleancës për Akmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj  u shpreh se Kosova sot ka kaluar edhe një provë të demokracisë duke mbajtur zgjedhje...

Kryemadhi deklarohet e para: Fitorja është e jona. Mos lëshoni asnjë milimetër!

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi ka reaguar sapo përfundoi procesi i votimit të zgjedhjeve në të gjithë vendin. Përmes një postimi në “Facebook”, Kryemadhi shprehet...

Ndeshja SPEKTAKOLARE e Tiranës, Meta i entuziazmuar: Urime të përzemërta për fitoren fantastike

Pak minuta pas përfundimit të ndeshjes FK Tirana – Dimano Tbilisi, ka reaguar presidenti Ilir Meta, i cili i ka shprehur urime të përzemërta...

Majlinda Kelmendi flet pas fitores: Medaljen e artë ia dedikoj një personi që kam humbur

Xhudistja kosovare Majlinda Kelmendi është shpallur kampione në kategorinë e peshave deri në 52 kilogramë në Lojërat Europiane Minsk 2019 në Bjellorusi. ...

Lajmet e fundit