Tirana
scattered clouds
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
88 %
1.5kmh
40 %
Hën
26 °
Mar
25 °
Mër
25 °
Enj
23 °
Pre
16 °
E hënë, 20 Shtator, 2021

TAG

fiter bajrami

Fiter Bajrami, Eranda Libohova mesazh të ndjerë për nënën e humbur: Sot më mungon më shumë se kurrë

Pak muaj më parë këngëtaret Irma dhe Eranda Libohova humbën njeriun e tyre më të shtrenjtë, nënën. Ndërsa sot në një...

SHQIPTARI që vuri gurin më të madh në themelet e kulturës islame

Jeta e tij në shërbim të shoqërisë Ai posedonte 77 prona, 40 nga të cilat ishin shitore, hane dhe banjë turke. Para se...

Komuniteti Mysliman nxjerr programin: Fiter Bajrami falet nesër në sheshin ‘Skënderbej’

Pas një muaji agjërim, neswr besimtarët myslimanë do të festojnë Fiter Bajramin. Ndërkohë Komuniteti Mysliman ka publikuar edhe programin për këtë...

Edi Rama zgjedh një mënyrë të veçantë për uruar besimtarët

Kryeministri Edi Rama ka zgjedhur një mënyrë të veçantë për të uruar besimtarët myslimanë me rastin e festës së Fitër Bajramit. Rama...

Nishani uron shqiptarët: Respekt për ata që mbajnë Ramazanin dhe respektojnë Bajramin

Presidenti i Republikës, Bujar Nishani ka uruar të gjithë shqiptarët për festën e Fitër Bajramit. Nishani ka uruar besimtarët myslimanë, por edhe...

Prifti shqiptar nuk heziton për të uruar myslimanët për Fitër Bajramin

Dom Gjergj Meta ka uruar sot të gjithë besimtarët myslimanë shqiptarë me rastin e Fitër Bajramit. Meta i ka bashkëngjitur urimit dhe një foto...

Mijëra besimtarë në Tiranë, falin në bulevard namazin e Fitër Bajramit

Qindra mijëra besimtarë myslimanë të Tiranës kanë falur namazin e Fitër Bajramit në bulevardin Dëshmorët e Kombit si dhe qindra mijëra të tjerë në...

Lajmet e fundit