Tirana
scattered clouds
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
88 %
1.5kmh
40 %
Hën
26 °
Mar
25 °
Mër
25 °
Enj
23 °
Pre
16 °
E hënë, 20 Shtator, 2021

TAG

fiter bajrami

Presidenti Meta takon krerët e KMSH-së, uron Fitër Bajramin: Sakrificat të na shërbejnë të gjithëve për një shoqëri me njerëzore! Gazetarët e pyesin për...

Presidenti Ilir Meta ka qenë paraditen e sotme në zyrtar e Komunitetit Mysliman të Shqipërisë ku është takuar dhe ka uruar udhëheqësit dhe besimtarët...

Politikanët bëhen bashkë urojnë besimtarët myslimanë: Gëzuar Fiter Bajramin

Çdo ditë debatojnë për çështje politike dhe mospërputhje mendimesh, në festa fetare ashtu si ndodh gjithmonë politikanët ndajnë të njëjtin urim. Krerët më të lartë...

Basha uron besimtarët myslimanë: Gëzuar Fiter Bajramin, agjërim të pranuar, Zoti e bekoftë Shqipërinë

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ditën e sotme ka uruar të gjithë besimtarët myslimanët për Fiter Bajramin. Në një deklaratë të shkurtër për media...

Si një dhuratë për “Fiter Bajramin”, Rosela Gjylbegu sjell këngën “Duart hapur” dedikuar muaji të Ramazanit

Të gjithë shtrojnë tryezat dhe përgatisin ëmbëlsira për Brajram, ndërsa Rosela Gjylbegu ka vendosur që të sjellë muzikë për shpirtin. Këngëtarja së fundmi ka lancuar...

Rama uron besimtarët myslimanë: Gëzuar Bajramin shqiptarë kudo ndodheni

Kryeministri Edi Rama ka uruar të gjithë besimtarët myslimanë më rastin e festës së Fiter Bajramit. Rama ka zgjedhur një mënyrë të veçantë për të...

Besimtarët myslimanë falin Fitër Bajramin në Sheshin Skënderbej

Besimtarët myslimanë kanë falur mëngjesin e sotëm Fitër Bajramin, në Sheshin Skënderbej në Tiranë.Me mijëra besimtarë kanë qenë të pranishëm gjatë faljes së Fitër...

Urime të gjithë besimtarëve myslimanë festën e Fitër Bajramit!

Edhe sot, si jete e mot, mehalla jone asht ba nuse! n’tana shpijat jane dhezun kandilat! Nanat me perparese nden duar mbajne kusi me...

Incident te sheshi Skënderbej, një person lyen veten me benzinë gjatë faljes së Fitër Bajramit: S’ka Zot! Policia dhe besimtarët e neutralizojnë (FOTO)

Një incident ka ndodhur mëngjesin e sotëm në Sheshin Skënderbej, aty ku besimtarët myslimanë kanë qenë duke falur Fitër Bajramin. Një person ka lyer...

Basha u bashkohet urimeve për Fiter Bajramin: Lutje të pranuara, Zoti e bekoftë Shqipërinë

Kryedemokrati Lulzim Basha i është bashkaur urimeve të personaliteteve në këtë ditë të shënuar për besimtarët myslimanë. Me anë të një shënimi në Facebook,...

Tom Doshi uron Fiter Bajramin: Lusim Zotin për të ardhmen e popullit shqiptar

Kryetari i PSD-së, Tom Doshi ka uruar të gjithë besimtarët myslimanë me rastin e festës së Fitër Bajramit. Me anë të një shënimi në...

Lajmet e fundit