Tirana
clear sky
38.5 ° C
38.5 °
38.5 °
19 %
4.1kmh
0 %
Die
36 °
Hën
37 °
Mar
37 °
Mër
39 °
Enj
38 °
E diel, 1 Gusht, 2021

TAG

fiter bajrami

Foto e faljes së Namazit te sheshi “Skënderbej” përfundon në ‘The Guardian’

Media e njohur britanike, ‘The Guardian” ka publikuar sot një kolazh fotosh, nga vende të ndryshme të botës, gjatë faljes së Namazit të Fitër...

“O legjendë kalo nga Kisha Ortodokse pastaj”, komentet që ironizojnë Bashën “zhduken” nga Facebook; Aurela Basha e dyta pas Ramës që shkon me xhinse

Në rrjetet sociale janë shpërndarë me shpejtësi pasditen e djeshme “meme” ironizuese për vizitën e kreut të PD Lulzim Basha te Baba Mondi. Shumë shkruanin...

Grumbullimet për Bajram, Brataj: S’janë të mira, po çfarë t’u thuash besimtarëve kur politika bëri ato tubime?!

Sot në mbyllje të muajit të Ramazanit dhe për të festuar Fitër Bajramin, mijëra besimtarë myslimanë që në orët e para të mëngjesit bënë...

“Plas” gallata në rrjet, Basha ngatërron Sulltan Novruzin me Fitër Bajramin dhe shkon te Baba Mondi, gazetari: Kushedi sa do jetë çuditur ai

Gazetari i njohur tashmë si kritik i madh i PD-së, Mero Baze ka ironizuar kryedemokratin Basha pas fotove që ky i fundit ka publikuar...

Banorët e Palestinës falin Namazin e Fiter Bajramit mes bombardimeve dhe tensioneve me izraelitët

Banorët palestinez të Rripit të Gazës janë zgjuar këtë të enjte për të festuar Fiter Bajramin. Kjo festë e shenjtë e fesë islame i...

Kosovarët drejt Shqipërisë për Bajram, krijohen radhë të gjatë makinash në doganë

Në këtë ditë të festës së Fiter Bajramit, kosovarët kanë vendosur që këtë ditë ta kalojnë në Shqipëri. Në bazë të njoftimit nga Qendra Kombëtare...

Hoxha tërheq vëmendjen, fal Namazin me veshje tradicionale

Të gjithë myslimanët në botë sot kanë kremuar festën e Fiter Bajramit, festë që vjen pas agjërimit të muajit të Ramazanit. Hëret në mëngjes besimtarët...

Kryemadhi uron besimtarët myslimanë: Gëzuar Fiter Bajramin, besimi në Zot na jep kurajo

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi ka uruar të gjithë besimtarët myslimanë në festën e Fiter Bajramit. Në një prenoncim për mediat ajo ka uruar të...

Publikon foton me Liri Berishën, ish-kryeministri uron Fitër Bajramin: Të lutemi që i Gjithfuqishmi të pranojë sakrificën e besimtarëve

Ish-kryeministri Sali Berisha uron të gjithë besimtarët myslimanë për festën e Fitër Bajramit.Teksa publikon një foto me bashkëshorten Liri Berisha, Berisha thotë se të...

Kardinal Ernest Troshani uron besimtarët mysliman: Gëzuar Bajramin e Madh, duhet të lutemi që popujt të hapin zemrat dhe të kenë paqe

Kardinali Ernest Troshani ka uruar të gjithë besimtarët mylsimanë për Festën e Fiter Bajramit. Në urimin e tij, kardinali u është drejtuar të gjithë besimtarëve...

Lajmet e fundit