Tirana
broken clouds
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
69 %
0.5kmh
75 %
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
12 °
Sht
10 °
Die
7 °
E mërkurë, 1 Shkurt, 2023

TAG

fishekzjarre

Policia në gatishmëri për festa, bllokon në Portin e Durrësit fishekzjarret “me fuqi të lartë shpërthyese”

Një person është proceduar penalisht nga Policia pasi ka tentuar të fusë nëpërmjet Portit të Durrësit dy kuti me qindra fishekzjarre, me fuqi të...

VIDEO/ Fishekzjarret dhe kapsollat vënë në lëvizje Policinë, sekuestrohen lëndë piroteknike, e pëson dhe pronari i dyqanit në Shkodër

Policia e Shkodrës ka kryer kontrolle në subjekte të ndryshme për parandalimin e futjes dhe të tregtimit në mënyrë të paligjshme të lëndëve piroteknike,...

Policia mobilizohet për festa: Kontrolle të befasishme për fishekzjarret! Tregtarët do përballen me ligjin, fëmijët të mos i përdorin

Policia e Shtetit bën me dije se do të ketë kontrolle të befasishme nëpër të gjitha subjektet që tregtojnë lëndë piroteknike (fishekzjarre), si një...

Tragjedia në Bullgari/ A u vranë shqiptarët nga shpërthimi i 30 mijë fishekzjarreve dhe naftës së kontrabanduar!?

Dyshime të reja janë ngritur në lidhje me aksidentin në Bullgari ku humbën jetën 45 persona dhe 7 të tjerë mbetën të plagosur. Mediat maqedonase...

Me muzikë e fishekzjarre, socialistët festojnë fitoren e PS në Librazhd (VIDEO)

Simpatizantë dhe mbështetës të Partisë Socialiste janë mbledhur mbrëmjen e sotme në qendër të Librazhdit, ku kanë festuar fitoren e PS. Me fishekzjarre dhe muzikë...

Operacioni i parë policor pas ardhjes së Bledi Çuçit, arrestohet 36-vjeçari për kontrabandë fishekzjarrësh

Policia e Shtetit ka lajmëruar shtimin e masave për parandalimin e hedhjes në treg të lëndëve piroteknike dhe fishekzjarrëve që rrezikojnë sigurinë publike, jetën...

Frika nga përhapja e COVID-19, anulohet festimi i Vitit të Ri në Londër

Kryetari i bashkisë së Londrës, Sadiq Khan ka deklaruar se nuk do të ketë shpërthime fishekzjarresh dhe festime në Londrën Qëndrore në datën 31...

U raportua për të shtëna me armë në Peqin, policia qetëson qytetarët: Ishin fishekzjarre nga një drekë familjare

Ditën e sotme nga mediat online është raportuar për të shtëna me armë në fshatin Pajovë të Peqinit. Policia e Shtetit...

Rekord Botëror: Shpërthimi më i madh i fishekzjarreve ndriçon qiellin e Kolorados (VIDEO)

Një shpërthim masiv fishekzjarresh në qiellin e Kolorados ka vendosur rekordin e ri botëror. Fishekzjarret me një peshë 1270 kilogramë  kanë...

TRAGJEDI/ Shpërthen magazina me fishekzjarre, vdes gruaja me 4 punëtorët, djali i saj shtrohet në spital

Banorët e zonës raportuan se dëgjuan dy shpërthime të fuqishme. Forcat e ndërhyrjes së shpejtë dhe zjarrëfikësit gjetën në banesë...

Lajmet e fundit