Tirana
broken clouds
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
43 %
3.1kmh
75 %
Enj
10 °
Pre
7 °
Sht
5 °
Die
5 °
Hën
5 °
E enjte, 20 Janar, 2022

TAG

fishekzjarre

E rëndë/ Fishekzjarret i marrin jetën 12-vjeçarit, plagoset dhe një tjetër fëmijë

Një 12-vjeçar ka humbur jetën dhe një fëmijë tjetër ka mbetur i plagosur rëndë nga një shpërthim i fishekzjarreve në Holandë. Ngjarja e rëndë...

I ranë fishekzjarret në oborr, i digjet ushqimi i bagëtive bujkut shqiptar

Ndërrimi i viteve është pritur nga qytetarët me fishekzjarre të shumta në shumë vend, edhe në vendin tonë, ndonëse është e ndaluar shitja e...

Incidente në natën e ndërrimit të viteve në Kosovë, 1 qytetar plagoset nga një plumb qorr, 7 të tjerë dëmtohen nga fishekzjarret

Nata e ndërrimit të viteve në Kosovë është shoqëruar me incidente. Një person është plagosur në krah si pasojë e një plumbi qorr, teksa...

Veliaj zbulon detaje nga festa e ndërrimit të viteve: Do kemi një superspektakël fishekzjarrësh, mos e humbisni!

Tirana do e presë ndërrimin e viteve me një spektakël fishekzjarresh. Duke folur për News 24, Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj, tha se spektakli...

Policia në gatishmëri për festa, bllokon në Portin e Durrësit fishekzjarret “me fuqi të lartë shpërthyese”

Një person është proceduar penalisht nga Policia pasi ka tentuar të fusë nëpërmjet Portit të Durrësit dy kuti me qindra fishekzjarre, me fuqi të...

VIDEO/ Fishekzjarret dhe kapsollat vënë në lëvizje Policinë, sekuestrohen lëndë piroteknike, e pëson dhe pronari i dyqanit në Shkodër

Policia e Shkodrës ka kryer kontrolle në subjekte të ndryshme për parandalimin e futjes dhe të tregtimit në mënyrë të paligjshme të lëndëve piroteknike,...

Policia mobilizohet për festa: Kontrolle të befasishme për fishekzjarret! Tregtarët do përballen me ligjin, fëmijët të mos i përdorin

Policia e Shtetit bën me dije se do të ketë kontrolle të befasishme nëpër të gjitha subjektet që tregtojnë lëndë piroteknike (fishekzjarre), si një...

Tragjedia në Bullgari/ A u vranë shqiptarët nga shpërthimi i 30 mijë fishekzjarreve dhe naftës së kontrabanduar!?

Dyshime të reja janë ngritur në lidhje me aksidentin në Bullgari ku humbën jetën 45 persona dhe 7 të tjerë mbetën të plagosur. Mediat maqedonase...

Me muzikë e fishekzjarre, socialistët festojnë fitoren e PS në Librazhd (VIDEO)

Simpatizantë dhe mbështetës të Partisë Socialiste janë mbledhur mbrëmjen e sotme në qendër të Librazhdit, ku kanë festuar fitoren e PS. Me fishekzjarre dhe muzikë...

Operacioni i parë policor pas ardhjes së Bledi Çuçit, arrestohet 36-vjeçari për kontrabandë fishekzjarrësh

Policia e Shtetit ka lajmëruar shtimin e masave për parandalimin e hedhjes në treg të lëndëve piroteknike dhe fishekzjarrëve që rrezikojnë sigurinë publike, jetën...

Lajmet e fundit