Tirana
clear sky
19.5 ° C
19.5 °
19.5 °
83 %
1kmh
0 %
Mër
41 °
Enj
41 °
Pre
39 °
Sht
40 °
Die
41 °
E mërkurë, 28 Korrik, 2021

TAG

firenze

Shoqëruar nga Linda dhe kardinali shqiptar Ernest Troshani, Edi Rama publikon FOTOT e vizitës në Firenze: Me ftesë të kryebashkiakut Dario Nardella

Kryeministri Edi Rama publikon fotot e vizitës në Itali, në Firenze, ku shoi pasditen e djeshme. Ai thotë se ëhstë ftuar nga kryebashkiaku Dario...

Prostitucion, kokainë dhe grabitje, arrestohen shqiptarët në Itali (Emrat-Foto)

Pesë persona, mes tyre tre shqiptarë, janë arrestuar nga policia në Firence dhe mbi ta rëndojnë një sërë veprash penale. Tre...

Kryebashkiaku i jep dorën, Rama i hedh krahun: Ja çfarë shkruan për takimin me të (Foto)

Kryeministri Edi Rama është takuar sot me kryebashkiakun e qytetit të Firenzes Dario Nardella. E teksa janë takuar në zyrën e famshme...

“Prizreni, Firence e Ballkanit”, prestigjozja “ANSA” shkruan për qytetin kosovar

Prestigjozja italiane, “Ansa” i ka kushtuar një artikull qytetit të Prizrenit në Kosovë, të cilin e konsideron si “Firence e Ballkanit”. ...

10 shqiptarë arrestohen në Firenze, kapoja e drejtonte rrjetin e prostitucionit nga burgu në Shqipëri

Tetë shtetas shqiptarë janë arrestuar në Firence, pas një operacioni të policisë italiane mëngjesin e sotëm. Të tetë të arrestuarit,...

Lajmet e fundit