Tirana
clear sky
30.5 ° C
30.5 °
30.5 °
42 %
4.6kmh
0 %
Sht
31 °
Die
33 °
Hën
36 °
Mar
36 °
Mër
37 °
E shtunë, 25 Qershor, 2022

TAG

finlande

Motra e futbollistit të huaj martohet me shqiptar, ai ia merr valles me plis në kokë në Kosovë krah Milot Rashicës

Motra e sulmuesit të njohur të kombëtares së Finlandës, Timu Puki, mbrëmë është martuar në Kosovë me një djalë shqiptar. I pranishëm në dasmë ka...

Turqia u vë KUSHTE Finalandës dhe Suedisë për mbështetjen e anëtarësimit në NATO

Ministri i Jashtëm turk, Mevlut Cavusoglu, deklaroi të martën se Finlanda dhe Suedia duhet t’i ndryshojnë ligjet e tyre nëse është e nevojshme, për...

Dështojnë bisedimet, Erdogan: Nuk pranojmë në NATO shtete që mbështesin terrorizmin

Kanë përfunduar pa rezultate pozitive diskutimet mes Suedisë, Finlandës dhe Turqisë për anëtarësimin e tyre në NATO. Presidenti turk Rexhep Taip Erdogan është shprehur se...

Aplikuan për anëtarësim në NAO, Turqia kërkon hapa konkretë nga Suedia dhe Finlanda

Ministri i Jashtëm turk Mevlut Cavusoglu ka thënë se Suedia dhe Finlanda duhet të ndërmarrin tani “hapa konkretë” për të zbutur shqetësimet e vendit...

Turqia kundër anëtarësimit në NATO, delegacioni i Finlandës dhe Suedisë niset drejt Ankarasë

Ministria e Jashtme e Turqisë ka konfirmuar se zyrtarët turq do të takohen me delegacionet suedeze dhe finlandeze nesër në Ankara. Ministri i Jashtëm i...

Joe Biden pret sot në Washington liderët e Finlandës dhe Suedisë, çfarë do të diskutojnë

Presidenti amerikan, Joe Biden, do të presë liderët e Finlandës dhe Suedisë për të folur për mundësinë e anëtarësimit në NATO. Kreu i Shtëpisë së...

Parlamenti i Finlandës miraton kërkesën për anëtarësim në NATO

Parlamenti i Finlandës ka miratuar me shumicë votash propozimin për të aplikuar për anëtarësim në NATO. Për Finlandën ky ishte një moment historik, iu...

Turqia s’do të miratojë kërkesën e Suedisë dhe Finlandës për anëtarësim në NATO

Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan tha të hënën se delegacionet suedeze dhe finlandeze nuk duhet ta marrin mundimin të shkojnë në Ankara për ta...

Turqia kundër anëtarësimit të Finlandës në NATO, ministri i bindur: Do ta gjejmë një zgjedhje

Ministrat e jashtëm të Finlandës dhe Turqisë do të takohen për të diskutuar anëtarësimin e shtetit nordik në NATO. Turqia ka njoftuar më herët se...

Kërkuan anëtarësimin në NATO, Rusia “i fik llampën” Finlandës, nga nesër i ndërpret furnizimin me energji elektrike

Kërkesa e Finlandës për t’iu bashkuar NATO-s ka sjellë kundërpërgjigjen e menjëhershme të Rusisë, e cila ka njoftuar se nga nesër do të ndërpresë...

Lajmet e fundit