Tirana
light rain
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
44 %
1.5kmh
20 %
Mar
26 °
Mër
26 °
Enj
26 °
Pre
25 °
Sht
24 °
E martë, 30 Maj, 2023

TAG

Finiq

Orët e gjatë lodhin numëruesit, njëri rrëzohet përtokë dhe thyen disa pajisje në Finiq

Duket se orët e gjata e kanë lodhur një nga numëruesit në Finiq, i cili në një moment nuk ëhstë ndjerë mirë. Bëhet me dije...

Epërsia e kandidatit të Alibeajt zgjat pak, PS del forcë e parë në Finiq! Pjerin Ndreu rimerr Lezhën

Epërsinë e garës në Finiq e ka në dorë tashmë Partia Socialiste me kandidatin Romeo Çakuli. Ky i fundit është një emër i partisë...

PD-ja e Alibeajt kryeson në Finiq, e vetmja bashki ku kandidati i saj renditet i pari

Partia Demokratike e drejtuar nga Enkelejd Alibeaj ka shënuar "fitoren e parë", nëse mund ta quajmë kështu. Kjo forcë politike kryeson me kandidatin e...

“PD u sulmua nga Berisha dhe Meta”, Alibeaj: Ne distancohemi nga ata që mbartin gjurmë korrupsioni

Kryetari i komanduar i Partisë Demokratike, Enkelejd Alibeaj ka prezantuar këtë të hënë kandidatin e PD- së për Bashkinë Finiq, Leonidha Pepa. Gjatë fjalës së...

Doli për të kullotur bagëtinë dhe s’u kthye më, gjendet i vdekur 68 vjeçari në Finiq (EMRI)

Gjendet i vdekur 68 vjeçari nga fshati Dhiver i Finiqit, Taqi Bërxulla, i cili humbi kontaktet me familjarët ditën e djeshme. Ai doli dje për...

Iku të kulloste bagëtinë, zhduket bariu në Finiq, Policia dhe familjarët në kërkim (EMRI)

Një 69-vjeçar nga fshati Dhivër në Finiq, ka humbur kontaktet me familjarët gjatë mbrëmjes së sotme. Bëhet fjalë për shtetasin Taqi Bërxulla i cil ka...

FOTO/ Me flamuj grekë që valëviten, banorët në Finiq dhe Livadhia presin kryeministrin Mistotakis

Kryeministri grek Kyriakos Mistotakis ka mbërritur këtë të enjte në Himarë, ku është pritur nga minoriteti grek me brohoritje dhe me flamurët grekë. Ai...

Vizita e Begajt në Finiq, mediet greke: Provokim! U shqetësua nga flamuri ynë

Mediet greke kanë pasqyruar vizitën e sotme të presidentit Bajram Begaj në Finiq, duke e cilësuar si një provokim për minoritetin grek që banon...

Begaj reagon pas vizitës në Finiq: Minoriteti grek është një urë e rëndësishme që na lidh me Greqinë

Presidenti Bajram Begaj ka reaguar pas vizitës që ka zhvilluar ditën e sotme në Finiq. Begaj me anë të një postimi në rrjetet sociale shkruan...

Nuk iu bind policisë, 54-vjeçarja kapet me tre emigrantë në makinë

Një tjetër rast i dhënes së ndihmës për kalimin e paligjshëm të kufirit është goditur në Sarandë. Në pranga ka rënë 54-vjeçarja Floranda Obzova, e...

Lajmet e fundit